Facebook Google+ Twitter

Sześć długich weekendów w 2012 roku. Sprawdź kiedy wziąć urlop

W tym roku czeka was dużo wolnego. Jeśli poprosicie pracodawcę o niecałe dwa tygodnie urlopu, możecie zyskać ponad miesiąc wakacji. Sprawdźcie jak, to zrobić.

 / Fot. Steve 2.0, C.C. 2.0, http://www.flickr.com/photos/stephoto/6077474385/sizes/z/in/photostream/To wyjątkowy rok. Nie tylko dlatego, że jest przestępny i w czerwcu czeka nas Euro 2012, ale z uwagi na korzystny układ dni wolnych od pracy. Wystarczy wziąć odpowiednio dziesięć dni urlopu, żeby uzyskać sześć długich weekendów, co daje prawie miesiąc wakacji.

Maj
Święto pracy (1 maja) wypada we wtorek, a święto Konstytucji (3 maja) w czwartek. Między ostatnim kwietniowym weekendem, a pierwszym majowym, zostaną trzy dni pracujące (30 kwietnia, 2 maja, 4 maja ). Po przekształceniu ich w urlop, majówka będzie liczyła aż dziewięć dni!

Czerwiec
Boże Ciało w tym roku wypada 7 czerwca i tradycyjnie, aby uzyskać czterodniowy weekend należy w piątek (8 maja) wziąć wolne.

Sierpień
Święto Wojska Polskiego wypada w środę (15 sierpnia). W związku z tym mamy trzy warianty do wyboru. Żeby móc cieszyć się latem przez pięć dni, należy wziąć urlop w poniedziałek (13 sierpnia) i wtorek (14 sierpnia) albo w czwartek (16 sierpnia) i piątek (17 sierpnia). Jeśli to za mało, wystarczy poprosić o cztery dni (13, 14, 16, 17 sierpnia) zamiast dwóch i wtedy, tak jak w majówkę wakacje wydłużą się do dziewięciu dni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.