Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25027 miejsce

"Sześć i pół kobiety". Portret sześciu kobiet z polskiego bloku

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2012-04-12 17:55

Warszawski Teatr Studio pod kierownictwem dyrektora artystycznego Grzegorza Brala nie odpoczywa. Po lutowej premierze elektryzującego i gorzkiego "Sierpnia", czas na kolejną premierę. "Sześć i pół kobiety" to wspaniały spektakl muzyczny w oparciu o piosenki Lyndy Lemay, który zadowoli każdego widza, nie tylko miłośnika piosenki aktorskiej.

Na zdjęciu: Dominika Kluźniak, Monika Obara, Agata Góral, Joanna Trzepiecińska, Lena Frankiewicz, Monika Świtaj, / Fot. Krzysztof Bieliński / Teatr StudioSzary blok na jakimś polskim osiedlu. W jednym z mieszkań spotyka się sześć kobiet. Mówią o sobie "samotne", choć mają dzieci, mężów, partnerów lub za sobą nieudane związki. Może w środowisku, które powinno je uszczęśliwiać czują się źle, może dlatego właśnie spotykają się ze sobą, bo mężczyźni (Mirosław Zbrojewicz i Piotr Siwkiewicz) wolą wędkowanie od rozmów z nimi? Przez skype'a łączą się na chwilę z siódmą kobietą (Ewa Błaszczyk), której nie ma tutaj, bo wyjechała w poszukiwaniu miłości i szczęścia.

Każda z bohaterek jest inna, każda ma inne problemy,Na zdjęciu: Monika Obara, Dominika Kluźniak / Fot. Krzysztof Bieliński / Teatr Studio
plany i rozterki. Poznajemy je na tyle, na ile one same pozwolą nam je poznać. Babskie spotkanie w szarym bloku w mieszkaniu jednej z nich jest naturalnym rytuałem, powtarzanym cyklicznie. Najpierw słyszymy więc plotki: o fryzjerach, o odchudzaniu, o "czółenkach w szafie". Ale im więcej wypitego wina uderza kobietom do głów, tym bardziej tematy rozmów stają się cięższe, bardziej gorzkie, bardziej odważne i na topie, jak na przykład adopcja dzieci przez homoseksualistów.

Na zdjęciu: Agata Góral, Monika Świtaj, Lena Frankiewicz, Monika Obara, Joanna Trzepiecińska, Dominika Kluźniak / Fot. Krzysztof Bieliński / Teatr StudioKażda z kobiet skrywa wiele tajemnic, zna wiele plotek i historii z życia wziętych, które można by opowiedzieć przy następnej butelce wina. Jednak spotkanie zostaje przerwane. Nadmiar wina? Przesyt usłyszanych historii? Coś sprawia, że podejmująca gości trzaska drzwiami. Nie lubi tych spotkań, ale na pewno ponownie przyjmie gości. Czuje się przecież samotna. Czyż w prawdziwym życiu też nie zakładamy maski i nie uśmiechamy się nieszczerze do ludzi, kiedy wymaga tego sytuacja lub nasza potrzeba? O tym również jest ten spektakl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 27.11.2012 12:04

29 i 30 listopada nastąpi pożegnanie z tytułem "SZEŚĆ I PÓŁ KOBIETY" w Teatrze Studio. Polecam gorąco uwadze widzów. Bilety jeszcze są.

Komentarz został ukrytyrozwiń
9349
 • 9349
 • 14.04.2012 22:25

in vino veritas

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 13.04.2012 13:15

Widz jest tylko gościem spotkania, i tak do końca nie wie, czy opowieści kobiet, które słyszy nie są kłamstwem na potrzeby utrzymania dialogu. Jednak wino ma tu duże znaczenie, zmusza do zwierzeń. Jak w życiu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czytelnik
 • Czytelnik
 • 13.04.2012 13:01

Tylko, że naturalną bronią słabych kobiet jest kłamstwo. Nie można mieć do nich o to pretensji, ale wtedy wiarygodność tych relacji ma czysto kobiecy wymiar.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Historie opowiedziane przez same kobiety, moga byc bardzo ciekawe. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 12.04.2012 19:01

Seminarium poprowadzi dr Helen Jacey. Seminarium jest częścią STREFY SCENARZYSTY, warsztatowo-wykładowej części 18. Festiwalu Filmowego i Artystycznego "Lato Filmów" w Warszawie (16-22 kwietnia).

Komentarz został ukrytyrozwiń
9479
 • 9479
 • 12.04.2012 18:59

A propos sportretowanych kobiet 21 kwietnia odbędzie się specjalny panel dyskusyjny w kinie LUNA dla twórców filmowych i scenarzystów, którzy parają się trudną sztuką opisania tego fenomenu, jakim jest kobieta. Jak też kiedyś próbowałem ze zmiennym szczęściem robić to w literaturze co śladowo zaistniało w sieci pod adresem http://www.rw2010.pl/go.live.php/PL-H6/przegladaj/SMjky/weronka-czyli-serce-i-nic-wiecej.html?title=Weronka%20czyli%20serce...%20i%20nic%20wi%C4%99cej Ten temat jest jak rwąca rzeka, nieuchwytny i niewyczerpany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.