Facebook Google+ Twitter

Sześć lat po tragedii

Szok, przerażenie, płacz, błyskawiczna walka z własnymi emocjami, na końcu śmierć.

Takie uczucia miotały ludźmi, przebywającymi na terenie World Trade Center 11 września 2001 roku.
Był to zamach na Stany Zjednoczone. Uprowadzone samoloty pozbawiły życia miliony ludzi, a ich rodzinom zgotowały piekło na ziemi. Bliźniacze wieże World Trade Center runęły na ziemię, a wraz z nimi ludzie, których krzyki do dziś słychać w tym miejscu. Serce Nowego Jorku, jakim były wieże, już nigdy nie będzie biło.
6 lat po tragedii niewiele się zmieniło. Pustka, rozpacz, żal i wciąż te same pytania – dlaczego? Każdy, kto stracił ukochaną osobę w tej tragedii, nigdy o niej nie zapomni. Podobnie zresztą, jak cały świat, którym wstrząsnęła ta wiadomość.
W szóstą rocznicę ataku na World Trade Center wszelkie spory milkną. Panuje głucha cisza. Nieopodal Strefy Zero na Manhattanie, zostały odczytane nazwiska wszystkich ofiar, a prezydent George W. Bush. wygłosił przed Pentagonem uroczyste przemówienie. Dziś, jutro, zawsze pamiętajmy o tym, co wydarzyło się 11 września i "spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

w tekście padło jednak najważniejsze pytanie; dlaczego? Ono tylko pozornie pozostaje bez odpowiedzi. Przez ostatnie 6 lat tysiące ludzi na świecie badało i bada tamte wydarzenia w najdrobniejszych szczegółach i okazuje się że nie wszystko jest tak oczywiste jak nam się to wydawało 11 września 2001 roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest Hyde Park! Autorka wie lepiej ile chciała i ile miała napisać

Komentarz został ukrytyrozwiń

hmm, w pewien sposób zgodzę z kalutorem. Trochę za krótko. Z jednej strony próbujesz szafować mocnymi słowami, czy zdaniami, a z drugiej trochę to spłycasz. I ja bym to inaczej trochę ugryzł, bo takich wypowiedzi czytałem już dużo i chciałbym czegoś nowego. Nowego ruszenia tego tematu. Pamiętaj o tym, że o takich tragediach, które nas samych jakoś specjalnie nie dotyczą dość łatwo pisać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ehh, tak płytkie opinie, pozostawiam bez komentarza :D a twórca takiej opini, jak ta powyżej, sam musi być dzecinny, wszystko co jest warte powiedzenia, można powiedzieć bez zbędnego sarkazmu. pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za krótko - temat wart jest rozwinięcia, nie zginęły miliony osób (szczęście w nieszczęściu), tylko tysiące, i na końcu zdanie "spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą", zarezerwowane raczej dla Święta Zmarłych obchodzonego w listopadzie. Poważny temat, wydaję się jakby "zdziecinniony", taka
"zapchajdziura" spowodowana brakiem inwencji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.