Facebook Google+ Twitter

Sześć samochodów rozbitych w Szklanej Hucie

Sieradzka Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku drogowego na drodze szybkiego ruchu S–8 w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł jeden z kierowców, obywatel Białorusi.

 / Fot. Archiwum KPP SieradzWczoraj, w godzinach nocnych na wysokości miejscowości Szklana Huta gm. Złoczew doszło do tragicznego w skutkach zderzenia czterech ciężarówek z naczepami.

Według wstępnych ustaleń Policji kierowcy dwóch pierwszych pojazdów, przez CB - radio, dowiedzieli się o utrudnieniach spowodowanych kolizją, która miała miejsce około kilometr przed nimi i zaczęli zwalniać.

- Mięliśmy do czynienia z efektem domina- powiedział rzecznik prasowy KPP w Sieradzu asp. sztab. Paweł Chojnowski. - Jedno uderzenie powodowało ciąg kolejnych wydarzeń .

Z nieustalonych przyczyn kierowca ostatniej ciężarówki z pełnym impetem uderzył w tył naczepy poprzedzającego go pojazdu.
Pojazd kierowany przez obywatela Holandii wjechał w naczepę ciężarowego Mana, a ten w tył pierwszej naczepy.

Zginał kierujący czwartą ciężarówką, holenderski kierowca wraz z pasażerem przewiezieni zostali do sieradzkiego szpitala.

- Trzy godziny później, około 02.25 na przeciwległym pasie ruchu doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów- dodał rzecznik KPP w Sieradzu. - Kierujący ciężarówką prawdopodobnie zagapił się obserwując pracę służb mundurowych na miejscu wypadku i uderzył w tył samochodu osobowego jadącego przed nim.

Następnie wybił się w barierę energochłonną oraz ekran akustyczny i tym samym oba pasy ruchu zostały całkowicie zablokowane.

 / Fot. Archiwum KPP SieradzPolicja apeluje: podróżując drogami szybkiego ruchu zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, a także zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy pojazdami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.