Facebook Google+ Twitter

Sześć województw zagrożonych podtopieniami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że sześć województw: pomorskie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie i lubelskie zagrożonych jest podtopieniami.

 / Fot. Kolanin/CC-A3.0U?WikimediaPo prawie tygodniowej przerwie w sobotę znowu pojawiły się burze. Wszystkiemu jest winien niż Rene, który powoli podąża do nas z Niemiec. Wilgotne powietrze i wysokie temperatury tworzą mieszankę burzową. Jak informuje synoptyk www.tvnmeteo Arleta Unton-Pyziołek "w ciągu najbliższych 24. godzin możemy spodziewać się gwałtownych burz i intensywnych opadów, które doprowadzą do przekroczenia stanów ostrzegawczych na rzekach, pojawią się późnym popołudniem, wieczorem i w nocy. Mieszkańcy województwa pomorskiego, a także południa i południowego-wschodu kraju zmagać się będą na przykład z wybijającymi studzienkami kanalizacyjnymi"

Drugi stopień zagrożenia ogłoszono w województwach: pomorskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim i lubelskim.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

wiesia
  • wiesia
  • 10.08.2011 17:09

zaczely sie przed wybory jezdza po calym kraju i namawiaja obiecuja a co robia wrocmy do zeszlego lata co bylo zaloło tyle ludzi zrobili cos nic jak zawsze skonczylo sie na obiecywaniu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czas najwyższy aby rozwiązać problem tego ciągłego zagrożenia powodziowego.
Ile razy, w ciągu kilkunastu lat, można odbudowywać domy, mosty, drogi itd.
Potrzebny jest:
- narodowy program wyprowadzenia osadnictwa z dolin rzecznych i terenów zalewowych, tam gdzie to jest możliwe,
- narodowy program ochrony przeciwpowodziowej, ale tylko tam gdzie niemożliwe było wyprowadzenie osadnictwa z dolin rzecznych i terenów zalewowych.
- narodowy program przywrócenia naturalnego charakteru dolin rzecznych i terenów zalewowych, na obszarach skąd wyprowadzono osadnictwo, polegający na uwolnieniu koryt rzecznych i umożliwieniu swobodnego rozlewania się nadmiarom wody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.