Facebook Google+ Twitter

Sześciolatek pójdzie do szkoły czy przedszkola?

Dzisiaj ruszyła internetowa rekrutacja 6-latków do szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych. Na zapisanie dzieci rodzice mają czas do 27 marca.

Dzieci w przedszkolu - zdjęcie ilustracyjne / Fot. Gary Cook, USAID, public domainW tym roku rodzice mają jeszcze wybór - dziecko można posłać albo do pierwszej klasy, albo do przedszkola. Urzędnicy szacują, że dzieci, które trafią do szkoły, będzie ok. 7 tysięcy, a drugie tyle do przedszkoli mające większość oddziałów w szkołach. Dzieci z rocznika 2005 przyjmą do przedszkola trzy placówki na Woli, a na Mokotowie tylko jedna. Na Żoliborzu od 1 września będzie aż 12 oddziałów dla maluchów, zaś na Bielanach 7. Dzieci z Ursynowa i Białołęki trafią do szkół podstawowych - w tych dzielnicach oddziały przedszkolne zostaną utworzone przy podstawówkach.

Szkołolandia czeka na sześciolatki

Aby zapisać swoje dziecko do wybranej placówki, do 27 marca należy zalogować się na stronę warszawa6lat.pl, a do 28 marca wypełnione i wydrukowane podanie zanieść do szkoły tzw. pierwszego wyboru.

Aby w kwestii wyboru placówki podjąć dobrą decyzję, warto wybrać się na konferencje organizowane przez urzędy dzielnicowe. Rodzice będą tam mieli okazję do spotkania z pedagogami oraz specjalistami w dziedzinie edukacji wczesnoszkolnej. Spotkania odbyły się już na Bemowie, Pradze Południe i w Śródmieściu, a w tym tygodniu, 10 marca, organizowane są na na Ursynowie i na Woli.

W przyszłym roku każdy sześciolatek obowiązkowo trafi do pierwszej klasy, a nie do przedszkola - rodzice nie będą mieć wyboru. Ci, którzy nie zgadzają się z tą zmianą, głośno protestują na stronie ratujmaluchy.pl. By obywatelska inicjatywa wycofania się z reformy była skuteczna, należy zebrać 100 tys. odręcznych podpisów. 9 marca była ich już połowa.

Natomiast od tego roku pięciolatki zostaną objęte rocznym przygotowaniem przedszkolnym, dlatego mają pierwszeństwo przy zapisach do przedszkoli. Rekrutacja dzieci z roczników 2006-2008 rusza ruszyła 9 marca na stronie warszawa345lat.pl

Źródło: Życie Warszawy, Ratuj maluchy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.