Facebook Google+ Twitter

Sześciolatki do szkół. Elbanowski: Tam nie ma nawet papieru toaletowego

W Sejmie rozpoczęła się debata ws. sześciolatków. Na sali brakuje jednak części posłów oraz premiera Donalda Tuska. "Rozglądając się na sali możemy zobaczyć, dla kogo ważny jest głos miliona obywateli, a dla kogo nie" - skwitował Tomasz Elbanowski, inicjator akcji "Ratuj Maluchy!". Na razie w Sejmie brakuje merytorycznej dyskusji.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellTomasz Elbanowski, prezes stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodzica, powiedział w Sejmie, że szkoły są nieprzygotowane do przyjęcia sześciolatków. Według inicjatora akcji "Ratuj Maluchy!", w placówkach brakuje stołówek, przez co dzieci chodzą głodne.

W wielu szkołach nie ma też świetlic, w których mogłyby bawić się młodsze dzieci. "A toalety to pomnik zapaści infrastrukturalnej w szkołach. Dzieci nie mają dostępu do papieru toaletowego, muszą go fundować rodzice" - wyliczał dalej.

Posłowie zareagowali emocjonalnie na przemówienie Tomasza Elbanowskiego. "Bzdury opowiadasz człowieku" - padło z sali.

Na sali sejmowej zabrakło części posłów oraz Donalda Tuska. Według inicjatora akcji "Ratuj Maluchy!", to wyraz lekceważenia prawie miliona obywateli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Nie znam nauczyciela ani rodzica, który miałby dobre zdanie o gimnazjach. Narzeka na nie również wielu uczniów i absolwentów. Próbę wyjaśnienia, dlaczego tak się stało, podjął autor tego artykułu:
http://www.gazeta.edu.pl/Co_dalej_z_gimnazjami_-95_738-0.html
Zmiany są konieczne, ponieważ nie można upierać się przy czymś, co nie zdało egzaminu i okazało się szkodliwe dla dzieci i młodzieży. Im później to zrobimy, tym gorzej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po 1989 roku zlikwidowano podstawówki 8 klasowe bo to relikt po byłej epoce . Wprowadzono podstawówki 6 klas + gimnazja . Jak przed wojną . Jeden z punktów referendum brzmi : likwidacja gimnazjów i powrót do podstawówek 8 - letnich .
Czy wnioskodawcy zdają sobie sprawę z konsekwencji tych zmian ? Kolejna reorganizacja i wywracanie systemu do góry nogami .
Przypominam , referendum miało dotyczyć 6 -cio latków . " Ratujmy maluchy "
Czy doprawdy potrzebne jest referendum aby ustalić ile lekcji historii ma być w szkołach ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to wyobraźmy sobie, że już jutro są kolejne wybory. Nie wiem, jak Pan, ale ja nie miałabym na kogo głosować, choćbym się nie wiem jak długo zastanawiała. Nieoddanie głosu też nic by nie zmieniło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

tak to już jest, gdyby powstały dwa bliźniacze projekty ustaw to nasi politycy i ich zwolennicy będą za jedna i jednocześnie przeciw drugiej. bo dobro ludzi jest nieistotne, istotne są interesy partyjne

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zabrnęliśmy w ślepą uliczkę. Jeśli pojawia się jakakolwiek obywatelska inicjatywa, zaraz jest zawłaszczana przez polityków i spala na panewce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bartku to żałosna ślepota.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak dla pana to każda krytyka rządu jest atakiem na niego. Zapatrzony jak w obrazek i ślepy na jakiekolwiek wady.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak dla mnie, jest to jeden z ataków na rząd premiera Tuska. Dzieci, ich "ratunek" są tylko narzędziem. Podobnie jak referendum warszawskie czy hucpa Macierewicza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elżbieto, znam rzeczywistość szkolną z dwóch stron - jako nauczycielka i jako matka. Gdybym oceniała szkoły tylko na podstawie tych, do których chodziła moja córka, to pewnie byłabym tego samego zdania, co Pani. Jednak widziałam bardzo dużo placówek, w których warunki lokalowe i wyposażenie wołały o pomstę do nieba. Panowała ciasnota, a o stołówce czy sali gimnastycznej można było tylko pomarzyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż Pani Elu Pani komentarz mówi sam za siebie. Pozdrawiam i niech się Pani tak nie przepracowuje..................

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.