Facebook Google+ Twitter

Sześcioletni Kubuś został policjantem dzięki Fundacji Mam Marzenie

Fundacja Mam Marzenie, oddział Lublin, spełniła kolejne dziecięce marzenie. Sześcioletni Kuba pragnął zostać policjantem, więc przez jeden dzień mógł się przekonać, jak wygląda praca w policji.

Kuba jest podopiecznym Fundacji Mam Marzenie. Jego największym marzeniem było spotkanie z policjantami, by choć przez jeden dzień móc śledzić ich pracę. Policjanci po otrzymaniu tej informacji od Fundacji, przygotowali dla chłopca wiele atrakcji.

Kubuś dostał policyjny mundur i dopiero po jego założeniu mógł swobodnie rozpocząć zwiedzanie komendy. Nie obyło się też oczywiście bez próby założenia kajdanek oraz przejażdżki po mieście prawdziwym radiowozem. Kuba za pomocą radiostacji kontaktował się też z patrolami, pełniącymi służbę w Lublinie.

Kolejnym punktem spotkania było uczestnictwo w pokazie tresury psów policyjnych. Kuba był zachwycony, jednak atrakcji wciąż nie było końca. Chłopiec wyruszył z policjantami na kontrolę drogową. Na jednej z ulic Lublina, Kuba za pomocą policyjnego „lizaka” zatrzymywał samochody. Następnie sprawdzał dokumenty i na zakończenie kontroli wzorowym kierowcom wręczał mały upominek. Kubuś zobaczył też na czym polega daktyloskopia w Laboratorium Kryminalistycznym oraz złożył swoje odciski palców.

Na zakończenie Komendant Miejskiej Policji w Lublinie wręczył Kubie odznakę policyjną i pogratulował mu wzorowo wykonanej służby. Sześciolatek otrzymał także dyplom najmłodszego policjanta Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.