Facebook Google+ Twitter

Sześciu kandydatów na prezydenta Olsztyna

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-24 07:39

Miejska Komisja Wyborcza w Olsztynie zarejestrowała sześciu kandydatów, spośród których mieszkańcy miasta wybiorą nowego prezydenta.

Każdy z kandydatów musiał przedstawić co najmniej trzy tysiące podpisów obywateli Olsztyna popierających jego kandydaturę. Rejestracja zakończyła się o północy.

Komisji najwięcej czasu zajęło badanie formalnej poprawności tego poparcia. Sprawdzano więc, czy osoba, która złożyła podpis ma adres zameldowania w Olsztynie, czy w jej PESEL-u jest właściwa ilość znaków oraz czy jej płeć określona przez nr PESEL-u zgadza się ze stanem faktycznym. Weryfikowano także wiarygodność podpisu. Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Olsztynie sędzia Zbigniew Paturalski poinformował, że listy zostały dobrze przygotowane więc ich weryfikacja przebiegła sprawnie.

Kandydatami na prezydenta Olsztyna są: były wiceprezydent miasta popierany przez PSL i komitet wyborczy wyborców "Ponad podziałami" Piotr Grzymowicz, Bogusław Rogalski - eurodeputowany z "Naprzód Polsko", były senator PiS Jerzy Szmit, Krzysztof Krukowski z PO - nauczyciel akademicki, Danuta Ciborowska popierana przez komitet wyborczy "Porozumienie olsztyńskie" oraz Krzysztof Kacprzycki z SLD.

Przedterminiowe wybory prezydenta Olsztyna odbędą się 15 lutego. Poprzedni prezydent Czesław Małkowski, podejrzany o molestowanie seksualne urzędniczek i gwałt na jednej z nich, został odwołany w referendum w listopadzie ubiegłego roku. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura w Białystoku. Małkowski jest też podejrzany o niegospodarność. Sprawę bada prokuratura w Łomży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.