Facebook Google+ Twitter

"Szewc z Lichtenrade" Andrzeja Pilipiuka - recenzja książki

Opowieści z różnych miejsc i czasów, alternatywna historia Niemiec, sprawiedliwość dziejowa oraz niezwyczajne sprawy zwykłych ludzi - tym uraczył swoich czytelników Andrzej Pilipiuk w nowej antologii opowiadań zatytułowanej "Szewc z Lichtenrade". Jeśli dodać to tego powrót Skórzewskiego, znanego z innych dzieł, wychodzi całkiem zacna składanka.

 / Fot. Fabryka Słów"Szewc z Lichtenrade" to kolejna z antologii, którą ostatnimi czasy raczy nas Andrzej Pilipiuk. Dla fanów jednej z dobrze wykreowanych postaci - doktora Skórzewskiego - ważna informacja. Nieszablonowo myślący przedstawiciel inteligencji weźmie udział w jednej z najbardziej zadziwiających i nietypowych afer szpiegowskich. Co ciekawsze, będzie to tajna wyprawa naukowa dotyczącą życia nieznanych światu ptaków... Więcej czytelnik może dowiedzieć się czytając "Sekret wyspy Niedźwiedziej".

Na oddzielną uwagę zasługuje "Wunderwaffe", w której autor stworzył własną alternatywną historię Niemiec. Państwo kontrolowane przez Żydów, Hitler i Mengele jako wyrzutki i margines społeczny. W dodatku tego drugiego ściga żydowska mafia... Oj, dostało się szwabom. Pilipiuk, jak sam pokreślił w wywiadzie, chciał solidnie dokopać nazistom. W zupełności mu się udało. Przyjemnie się czyta... Gwoli szczerości z czytelnikiem opowiadanie było już publikowane w antologii "Strasznie mi się podobasz" i to jeden z nielicznych mankamentów książki.

Z kolei w opowiadaniu "Świątynia" archeolog Tomasz Olszewski będzie miał nie lata orzech do zgryzienia. Praca nad trudnymi, ale ciekawymi wykopaliskami nie będzie jedyną sprawą krzątającą się po jego mądrej głowie. Do tego trzeba dodać szukanie haków na kolegę z pracy, bo on bądź co bądź robi to samo i walka z nieuczciwymi inwestorami. Na szczęście na pomoc przybędą (nieopatrznie) lapońscy... szamani.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.