Facebook Google+ Twitter

Sziget Festival - Dzień Zero

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-08-07 22:50

Dziś "Dzień Zero" festiwalu Sziget w Budapeszcie, jednej z największych imprez muzycznych w Europie. Na Węgrzech nie zabraknie też polskich wykonawców.

Sziget Festival w Budapeszcie swoją pierwszą edycję miał w roku 1993 (wtedy nazywał się jeszcze Diaksziget). Od tego czasu urósł do rangi wielkiego, multikulturowego wydarzenia, znanego w całej Europie i poważanego w pozostałych częściach świata.

Impreza zasadniczo będzie trwać od 8 do 15 sierpnia, ale koncerty zaczynają się już dziś, w tak zwanym "Dniu Zero". Na scenie głównej zagra bowiem legenda węgierskiej muzyki rockowej - Locomotiv GT. Od jutra festiwal rusza pełną parą, w ciągu następnych dni na 24 scenach wystąpią największe gwiazdy światowej muzyki każdego rodzaju: Manu Chao, The Chemical Brothers, Laurent Garnier, Pink, Nine Inch Nails, Tool, Sinead O'Connor i wielu innych.

Nie zabraknie też reprezentacji Polski: w Budapeszcie zagra klezmerska formacja Rzeszów Klezmer Band, akordeonowe Motion Trio i grupa mieszająca muzykę elektroniczną z folklorem góralskim - Psio Crew.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 22.08.2007 12:40

Odpowiedź jest prosta - bo nie ma ich kto i gdzie zorganizować. Dużo łatwiej ściągnąć Mandarynę do Plazy. nie trzeba się przy tym zbytnio wysilać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobre pytanie, Oliwio. Aczkolwiek z gatunku "bez odpowedzi":)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ zawsze się zastanawiam, czemu do cholery u nas nie ma takich imprez, skoro mogą być wszędzie wokoło...

Komentarz został ukrytyrozwiń

faktycznie - dobrze, że jest takie info :)))) (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za info o takim festiwalu. Szkoda, ze to info takie skape. Mam nadzieje, ze nie zabraknie wiekszej relacji. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.