Facebook Google+ Twitter

Sziget Festival - Dzień Zero

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-08-07 22:50

Dziś "Dzień Zero" festiwalu Sziget w Budapeszcie, jednej z największych imprez muzycznych w Europie. Na Węgrzech nie zabraknie też polskich wykonawców.

Sziget Festival w Budapeszcie swoją pierwszą edycję miał w roku 1993 (wtedy nazywał się jeszcze Diaksziget). Od tego czasu urósł do rangi wielkiego, multikulturowego wydarzenia, znanego w całej Europie i poważanego w pozostałych częściach świata.

Impreza zasadniczo będzie trwać od 8 do 15 sierpnia, ale koncerty zaczynają się już dziś, w tak zwanym "Dniu Zero". Na scenie głównej zagra bowiem legenda węgierskiej muzyki rockowej - Locomotiv GT. Od jutra festiwal rusza pełną parą, w ciągu następnych dni na 24 scenach wystąpią największe gwiazdy światowej muzyki każdego rodzaju: Manu Chao, The Chemical Brothers, Laurent Garnier, Pink, Nine Inch Nails, Tool, Sinead O'Connor i wielu innych.

Nie zabraknie też reprezentacji Polski: w Budapeszcie zagra klezmerska formacja Rzeszów Klezmer Band, akordeonowe Motion Trio i grupa mieszająca muzykę elektroniczną z folklorem góralskim - Psio Crew.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 22.08.2007 12:40

Odpowiedź jest prosta - bo nie ma ich kto i gdzie zorganizować. Dużo łatwiej ściągnąć Mandarynę do Plazy. nie trzeba się przy tym zbytnio wysilać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobre pytanie, Oliwio. Aczkolwiek z gatunku "bez odpowedzi":)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ zawsze się zastanawiam, czemu do cholery u nas nie ma takich imprez, skoro mogą być wszędzie wokoło...

Komentarz został ukrytyrozwiń

faktycznie - dobrze, że jest takie info :)))) (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za info o takim festiwalu. Szkoda, ze to info takie skape. Mam nadzieje, ze nie zabraknie wiekszej relacji. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.