Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7149 miejsce

"Szkarłatna litera" - cena godności

Żonaty policjant Ki - hoon zostaje zaangażowany w śledztwo dotyczące morderstwa. W tym samym czasie jego życie prywatne zaczyna się nieco komplikować....

"Szkarłatna litera" ("Juhong geulshi") to film wyreżyserowany przez Hyeoka Byeona na podstawie powieści utytułowanego koreańskiego pisarza Young ha - kima (w Polsce znany z dramatu "Mogę odejść, gdy zechcę) pod tytułem "Photo Shop Murder".

Plakat promujący film. / Fot. screenKi - hoon ma wszystko: dobrą posadę, czekająca w domu żonę i kochankę na boku. W roli policjanta Suk-kyu Han, który był aż trzy razy uznawany w Korei Południowej za najlepszego aktora. Nie bez powodu, gdyż w pełni oddał charakter granej przez siebie postaci, za co nalezą mu sie słowa uznania.

Młody policjant rozpoczyna dochodzenie w sprawię tajemniczego morderstwa. Główną podejrzaną jest partnerka denata z którą Ki - hoon często toczy ciekawe rozmowy. Znajduje w nich odskocznię od swojego burzliwego życia. Wkrótce ma zostać ojcem - podwójnym. Niespodziewanie żona i kochanka zachodzą w ciążę w tym samym czasie. Pierwsza jest typową panią domu, druga niezależną piosenkarką. Obie prócz fascynacji Ki - hoonem łączy dwuznaczna przyjaźń, którą ukrywają.

"Szkarłatna litera" to ostatnia okazja by podziwiać młodziutką Eun-ju Lee, która wcieliła się w kochankę policjanta (Ga - hee). Ta utalentowana aktorka krótko po realizacji filmu popełniła samobójstwo.

Ki - hoon nie zamierza zrezygnować z żadnej z kobiet. Jego postawa doprowadzi do tragedii, z której to oczywiście mężczyzna wyjdzie cało. Równolegle do tej historii rozgrywa się druga, mroczna i jakże trudna do wyjaśnienia. Podejrzany nie zawsze okazuje się winnym.

Dobra muzyka to już chyba reguła w produkcjach koreańskich. I tym razem nie mogło być inaczej. Ciekawa aranżacja jazzowa i przyjemny dla ucha wokal Eun - ju Lee są prawdziwą ucztą dla ucha. Film może momentami nudzić długimi ujęciami i powtarzalnością sytuacji, ale każdy koneser kina Azji będzie wiedział czym jest to spodowane. "Szkarłatna litera" to film, który można postawić na półce obok dzieł takich mistrzów jak Kim Ki- duk czy Park Chan - Wook, Dobry pomysł i realizacja w myśl zasady "wschodnia etyka, zachodnia nauka" zdecydowały o sukcesie filmu. Polecam!

"Szkarłatna litera" (Juhong geulshi)
reżyseria:Hyuk Byun
zdjęcia:Hyeon-gi Cho
muzyka:Jae-jin Lee
produkcja:Korea Południowa 2004 rok
gatunek:Thriller
obsada:Eun-ju Lee, Seong Hyeon-a, Suk - kyu Han, Eom Ji-won

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.