Facebook Google+ Twitter

"Szkarłatny płatek i biały" Michela Fabera od 14 maja w Teatrze Studio

Już 14 maja 2016 roku (sobota) na Dużej Scenie Teatru Studio odbędzie się kolejna w tym sezonie premiera. Będzie nią "Szkarłatny płatek i biały" Michela Fabera w reżyserii Kuby Kowalskiego.

Plakat najnowszej premiery w warszawskim Teatrze Studio. / Fot. materiał Teatru Studio w WarszawieAdaptacji dramaturgicznej tekstu przetłumaczonego przez Macieja Świerkockiego podjęła się Julia Holewińska. Bohaterem "Szkarłatnego płatka i białego" jest - jak pisze Łukasz Kustrzyński, kierownik ds. promocji Teatru Studio w Warszawie - XIX wiek, przedsionek nowoczesności, w którym tematy takie jak prawa kobiet, religia i nauka, stosunek do seksualności czy modele kobiecości i męskości są definiowane na nowo. Akcja sztuki Michela Fabera, australijskiego pisarza urodzonego w Holandii w 1960 roku, dzieje się w Londynie, a głównymi postaciami przedstawienia są: przemysłowiec rozdarty pomiędzy młodzieńczymi ideałami a kapitalistycznym światem; niedoszły pastor zmagający się z potrzebami ciała; głęboko wierząca działaczka społeczna, którą brak poszanowania konwenansów skazuje na wykluczenie; eteryczna i niewinna dama skazana na bycie kochanką z krwi i kości, żoną i matką; wreszcie prostytutka, która pokonuje kolejne szczeble drabiny społecznej i przekonuje się, że wyższy status wcale nie oznacza większej wolności. Wszyscy oni pragną wolności i emancypacji, wiążą ogromne nadzieje z nadchodzącym nowym stuleciem.

W przeznaczonym dla widzów dorosłych spektaklu grają aktorzy Teatru Studio: Agata Góral, Monika Krzywkowska, Monika Obara, Łukasz Lewandowski, Mirosław Zbrojewicz, Wojciech Żołądkowicz oraz gościnnie: Katarzyna Herman (na zmianę z Krzywkowską), Aleksandra Justa (Teatr Narodowy), Anna Smołowik, Anna Paruszyńska, Miron Jagniewski, Piotr Żurawski i Justyna Janowska (studentka III roku PWST w Krakowie). Muzykę na żywo wykonywać będą: kompozytor Radek Duda i Tomasz Stawiecki. Scenografię przygotowała Katarzyna Stochalska, a za ruch sceniczny odpowiedzialna jest Katarzyna Chmielewska. Premierowe przedstawienie zagrane zostanie 14 maja br. o godzinie 19. Kolejne spektakle w dniach 15 - 17 maja, 4,5,7,8,10 czerwca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A ja oglądać będę spektakl w poniedziałek, już nie mogę się doczekać!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapowiada się ciekawa premiera...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.