Facebook Google+ Twitter

Szkice i kostiumy Teatru dell’Opera Di Roma do dzieł Verdiego

Bogate kostiumy stanowią nieodłączny i jeden z najbardziej interesujących – obok muzyki oczywiście- aspektów przedstawienia operowego.

Kraków. Szkice i kostiumy Teatru dell’Opera Di Roma do dzieł Verdiego / Fot. M. PółtorakW Operze Krakowskiej trwa wystawa głównej część kolekcji związanej z przedstawieniami Verdiego, które wystawiane były w Teatrze Operowym w Rzymie od lat 30-tych do 90-tych XX w.
Wystawa stanowi także hołd dla Giuseppe Verdiego w dwusetną rocznicę urodzin. W ramach ekspozycji możemy zobaczyć projekty postaci scenicznych i kostiumy oraz obiekty ikonograficzne, takich artystów jak: Luchino Visconti, Franco Zeffirelli, Perluigi Pizzi, Danilo Donati, Nicola Benois, którzy przedstawili otoczenie, krajobraz, miejsca i postaci, opisane przez muzykę Verdiego.

Szkice i kostiumy Teatru dell’Opera Di Roma do dzieł Verdiego / Fot. M. PółtorakSztuka operowa jest jedną z najbardziej widowiskowych form muzycznych. Rozmach sceniczny musi być odpowiedni do wielkości artystycznej dzieła. Różnorodne kostiumy, zatem stanowią nieodłączny i jednen z najbardziej interesujących – obok muzyki oczywiście- aspektów przedstawienia.
Zwiedzając wystawę widz może poczuć się jak cząstka bogatego artystycznie świata włoskiej opery. Kostiumy wykonane z pietyzmem, ważnym dla postaci, które ilustrują, są prawdziwymi dziełami sztuki krawieckiej.
Szkice i kostiumy Teatru dell’Opera Di Roma do dzieł Verdiego / Fot. M. PółtorakKraków. Szkice i kostiumy Teatru dell’Opera Di Roma do dzieł Verdiego / Fot. M. PółtorakWystawa stanowi część projektu zrealizowanego we współpracy z Włoskim Instytutem Kultury w Krakowie i potrwa do 15 grudnia.

Informacje na WYSTAWA OPERA KRAKOWSKA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.