Facebook Google+ Twitter

Szkice węglem i nie tylko

Malowanie, szkicowanie, rysowanie - sepią, węglem i pędzlem, błysk w oku, pasja tworzenia, kolor, idea. Tego wszystkiego mogą doświadczyć wszyscy, którzy przychodzą na warsztaty malarskie Grażyny Tylki w Pile.

Kilka słów zmienia obraz rzeczy. / Fot. Anna Fons„Szkice węglem” to nie tylko tytuł pozytywistycznej noweli Henryka Sienkiewicza, ale także rodzaj techniki rysunkowej, która poznają panie uczestniczące w warsztatach malarskich, które odbywają się pod czujnym okiem artystki – plastyka Grażyny Tylki, w Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej.

Efekty przedstawiono na obrazkach. / Fot. Anna FonsPodczas warsztatów uczestniczki poznają, od podstaw, techniki rysunku i malarstwa. Wykonywały już rysunki sepią, sangwiną i wspomnianym węglem. Wkrótce także rozpoczną malowanie akwarelą, farbami akrylowymi, olejnymi, pastelami i popularną temperą.

Wyobraźnia, pewna i lekka ręka to podstawa udanego dzieła. / Fot. Anna FonsPrzyszłe malarki, uczą się także o zasadach światłocienia, kompozycji, oddawania w obrazie struktury przedmiotu (tkanina, szkło, metal), rysowania tuszem, piórkiem i lawowania. Panie poznają fachowe pojęcia z dziedziny plastyki i sztuki. Zaznajamiają się z tajemnicami warsztatu wielkich mistrzów pędzla i ołówka.

Wspólne zmagania z martwą naturą. / Fot. Anna FonsPonieważ zajęcia odbywają się w Małej Galerii LABIRYNT, z uwagi na niezwykły „genius loci” tego miejsca, uczestniczki warsztatów mogą czerpać natchnienie ze znajdujących się tam prac wybitnych artystów. Tematykę dzieł wykonywanych podczas zajęć stanowią martwa natura, portrety, pejzaże, architektura jak i...siła wyobraźni. Warsztaty malarskie prowadzone przez Panią Grażynę Tylkę są bezpłatne. Zapraszamy w każdą środę o godz. 16.00 do Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej w Pile przy ul. Sikorskiego 33.


http://www.psm.pila.pl/
http://pl.wikipedia.org/wiki/LawowanieMartwa natura tematem dobrym do malowania. / Fot. Anna Fons

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.