Facebook Google+ Twitter

Szkielety przeciwko "Szkieletorowi". Protest studentów z Krakowa

Sukiennice w Krakowie opanowały "szkieletory". W ten sposób studenci zabrali głos w sporze o przyszłość "Szkieletora". Budynku, którego budowa rozpoczęła się blisko 34 lata temu.

 / Fot. Łukasz ŻołądźSpór o przyszłość "Szkieletora" trwa. Tym razem swój głos zabrali studenci, organizując flash mob "1-2-3 szkieletor straszy". - Nie jesteśmy sympatykami żadnej ze stron. Nie opowiadamy się ani za ekologami blokującymi inwestycję, ani za inwestorem - mówi Michał Kęska, jeden z organizatorów.

Przypomnijmy. W grudniu zeszłego roku Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję w sprawie warunków zabudowy krakowskiego "Szkieletora". Oznacza to, że budowla może jeszcze przez kilka lat straszyć w centrum miasta.

Kraków: "Szkieletor" będzie straszyć nadal

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem "Szkieletora". Budynku "straszącego" przy rondzie Mogilskim od blisko 34 lat. - Naszym marzeniem jest aby ten budynek zmienił się jak brzydkie kaczątko w przepięknego łabędzia - dodaje Kęska.

Punktualnie o godzinie 12 uczestnicy akcji weszli do Sukiennic. Gdy padł umówiony znak, założyli na głowę maski trupiej czaszki. Tak przez minutę spacerowali po krakowskich Sukiennicach, budząc zainteresowanie przechodniów.

Czytaj także: Szkieletor nie będzie już straszył?

- Szczerze mówiąc, nie wiem, o co tym osobom chodzi. Mają na głowie maski, ale zupełnie nie rozumiem dlaczego - powiedziała jedna
z zaskoczonych osób.

Wątpliwe jest, by akcja zorganizowana przez krakowskich studentów przyczyniła się do szybszego zakończenia budowy. Pewne jest tylko to, że krakowski flash mob wpiszę się w długą już historię budowy "Szkieletora" z ronda Mogilskiego.

 / Fot. Łukasz Żołądź

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A to było dzisiaj czy kiedy??? Bo jak dzisiaj to byłem na Małym Rynku na pokazie ratownictwa foto wkrótce :) Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.