Facebook Google+ Twitter

Szklana pułapka .....w Szczecinie

Władze miasta zlikwidowały większość targowisk w Szczecinie, zamieniając je w galerie handlowe. Nie przepuściły nawet Alei Kwiatowej na Pl. Żołnierza, zamieniając ją w betonową alejkę, ze szklaną pułapką.....

Szklana budowla - szklana pułapka? / Fot. zdzisław SadowskiMiastu nie podobały się pawilony kwiatowe w sercu miasta na Placu Żołnierza Polskiego, które wnosiły życie w to miejsce miasta i pokazywały piękno kwiatów. Rozebrano je i kosztem prawie 8 mln zł przebudowano dawną Aleję Kwiatową. W dawnej Alei kwiatowej powstała dziwna budowla, z rur i szkła, zegar słoneczny i betonowa alejka z zawalidrogami - skrzynkami energetycznymi.

Już w czasie przebudowy Alei kwiatowej plątanina rur, zabudowana później w szklaną budowlę, budziła kontrowersje, bo jak w tej plątaninie rur wygospodarować jakieś pomieszczenia, czy kawiarnię (chyba lepsza byłaby budowla na wzór latarni morskiej, z tarasem widokowym). Wreszcie pod koniec września 2012 r oddano do użytku przebudowaną Aleję kwiatową, która miała zostać jedną z atrakcji Szczecina.

Aleję kwiatową oddano do użytku blisko rok po terminie, ale gotowy deptak (który ma być częścią szczecińskiej Złotej Osi), nie stał się miejscem licznie odwiedzanym, nie wzbudził zachwytów, raczej kontrowersje. Szczecinianie nazywają go "aleją skrzynek elektrycznych" lub „slalomowym deptakiem”, a szklaną budowlę „szklaną pułapką” (ze względu na cenę i niefunkcjonalność pomieszczeń). Tylko iluminacja dawnej Alei kwiatowej jest chwalona (może wystarczyło na niej poprzestać).

Minęło 5 miesięcy od oddania do użytku zabudowy dawnej Alei kwiatowej, a o wykorzystaniu "szklanej pułapki" na przyszłą kawiarnię, dalej nic nie słychać. Prawdopodobnie dopiero w maju dzierżawca (spółka MAS) „szklanej pułapki”, chce tu uruchomić kawiarnię pod marką Colombus Coffee (proponuję nazwę: Szklana pułapka), punkt informacji turystycznej i przestrzeń wydawniczą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wprowadza pan czytelników w błąd . Które targowiska zostały zlikwidowane ? Niektóre wręcz rozbudowane .
Odnośnie alei dawnej Kwiatowej , pisze pan chyba 3 art.
A było tak ....w centrum miasta ta "aleja kwiatowa " to szereg bud z PRL -u , śmietnisko , walały się wszędzie skrzynki , butelki to był punkt zborny meneli .
Zrobiono nowoczesną modernizację , jest pięknie , czysto .
To jest pana subiektywna opinia .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zobacz mój nowy artykuł: Szklana pułapka.... w Szczecinie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.