Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4725 miejsce

Szklany wieżowiec w Londynie najwyższą budowlą Europy. Ma 310 metrów

Otwarciu 310-metrowego "Shard London Bridge" w centrum brytyjskiej stolicy będzie towarzyszyć efektowne laser show.

Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license / Fot. BjmullanW Londynie 5 lipca odbędzie się oficjalne otwarcie najwyższej budowli Unii Europejskiej – wieżowca Shard London Bridge, nazywanego "Ułamkiem szkla".

Podczas uroczystego otwarcia budynek o wysokości przekraczającej tysiąc stóp, oświetlą lasery jaskrawe ognie. Pokazom laserowym będzie towarzyszyć klasyczna muzyka.

Szklana budowla z pewnością stanie się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabyków Londynu. Swoją nazwę wieżowiec dostał od architekta Renzo Piano, który opisał swój projekt w rozmowie jako "ułamek szkła" – budowla składa się z
11 tysięcy szklanych paneli.

W środku The Shard są biura, ekskluzywne apartamenty, luksusowy hotel, restauracje i galeria. Budowa skończyła się akurat przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie i jubileuszem panowania brytyjskiej królowy Eliżbiety II.

Zresztą, przewiduje się, iż tytuł rekordzisty wieżowiec utrzyma niedługo: na lata 2012-2013 w Paryżu zaplanowane jest ukończenie budowy 93-piętrowego wieżowca Hermitage Plaza o wysokości 323 metrów.Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Całkiem ładny. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.