Facebook Google+ Twitter

Szklarska Poręba zdała egzamin z organizacji Pucharu Świata

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-22 13:01

Dla fanów Justyny Kowalczyk najważniejszą datą w trwającym sezonie narciarskim był 17 i 18 lutego 2012 roku. Wówczas w naszym kraju rozegrane zostały, po raz pierwszy w historii, zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Cudowna publiczność, wielkie emocje, śnieg i mgła - takie były trzy fantastyczne narciarskie dni w Szklarskiej Porębie. Zawody Pucharu Świata FIS (FIS - Międzynarodowa Federacja Narciarska - przyp. red.) w narciarstwie biegowym mają szansę wrócić do Szklarskiej Poręby już za dwa lata.

Kibice podczas zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich na Polanie Jakuszyckiej (17-18 lutego 2012). / Fot. Piotr Drabik- Nie mam wątpliwości, musimy tu wrócić. Organizacja przebiegła gładko. Nie znam jeszcze opinii wszystkich reprezentacji, ale te które do mnie już dotarły są bardzo pozytywne. Najbardziej prawdopodobny termin kolejnych zawodów Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie to trzeci weekend stycznia 2014 roku. Byłby to dla biegaczy ostatni poważny sprawdzian przed igrzyskami olimpijskimi w Soczi - powiedział dyrektor biegów narciarskich FIS Juerg Capol.

Zawody w Szklarskiej Porębie organizowane były w skrajnie niekorzystnych warunkach pogodowych. Największym problemem był nadmiar śniegu, który zasypywał trasy, wioskę zawodniczą i drogi dojazdowe. W noc przed zawodami spadło go prawie pół metra.

Kibice podczas zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich na Polanie Jakuszyckiej (17-18 lutego 2012). / Fot. Piotr Drabik- To, że te zawody w ogóle się odbyły zawdzięczamy przede wszystkim osobom, których nie było widać na pierwszym planie. Myślę tu przede wszystkim o całej ekipie technicznej, która przez wiele tygodni pracowała nad tym, aby na koniec można było na trasach ustawić sędziów i wpuścić sportowców. To są ludzie stąd, ze Szklarskiej Poręby i okolic, bez których nic by się nie wydarzyło i ja im za to bardzo dziękuję - powiedział przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Jacek Jaśkowiak.

Trzy dni narciarskich zmagań w Szklarskiej Porębie pokazały na świecie, że polscy kibice są fantastyczni i potrafią dopingować nie tylko swoich zawodników, ale również pozostałych sportowców. Atmosfera stworzona na stadionie i zachowanie kibiców są szeroko komentowane przez sportowców, którzy podkreślają, że chętnie wrócą do Szklarskiej Poręby na kolejne zawody Pucharu Świata.

MM

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.