Facebook Google+ Twitter

Szkoccy narodowcy wygrali wybory uzupełnijące

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-25 08:29

Wygrana szkockich narodowców w wyborach uzupełniających do Izby Gmin w okręgu Glasgow-Wschód - to główny temat komentarzy w brytyjskiej prasie. Okręg uważany był dotąd za twierdzę rządzącej Partii Pracy, a wybory za test popularności gabinetu i premiera Gordona Browna.

W opinii The Daily Telegraph porażka laburzystów jest "upokarzająca" i "kładzie się cieniem na przyszłość Gordona Browna". Szefa rządu czekają teraz długie tygodnie "narastających spekulacji i niepokojów wewnątrz partii". Wynik w Glasgow "zmroził" wielu posłów Partii Pracy, gdyż - jak pisze gazeta - dysponują oni w swoich okręgach mniejszą przewagą głosów.

Z kolei The Guardian zwraca uwagę na to, że, wynik w Glasgow to dla laburzystów katastrofa, która może sprawić, iż partia latami nie podniesie się z upadku.

Zdaniem The Independent Gordon Brown otrzymał "druzgocący cios" w okręgu, który od II wojny światowej głosował nieodmiennie na Partię Pracy. Jak prognozuje gazeta, przegrana stawia premiera w obliczu realnego zagrożenia wewnątrzpartyjnym wezwaniem do rezygnacji.

"Spełnił się najczarniejszy koszmar senny Gordona Browna" - uważa z kolei The Times. Dziennik zaznacza, że premier nie jest na razie zagrożony, bowiem posłowie i ministrowie rozjeżdżają się właśnie na wakacje. Może się jednak spodziewać kłopotów na jesiennej konferencji Partii Pracy i pytań o to, czy ugrupowanie to z Gordonem Brownem na czele będzie potrafiło wygrać wybory powszechne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.