Szkoci mistrzami świata w curlingu

Zakończyły się rozgrywane w kanadyjskim Moncton mistrzostwa świata mężczyzn w curlingu. W finale Szkoci, po emocjonującym meczu, pokonali drużynę gospodarzy 7:6. Trzecie miejsce zajęli Norwegowie.

/ Fot. stock.xchngMecz finałowy stał na bardzo wysokim poziomie. Przez większość pojedynku, przewagę mieli Kanadyjczycy. Dopiero w przedostatniej partii role się odwróciły. Szkoci doprowadzili w niej do remisu 6:6 i o tytule miała zadecydować ostatnia, 10. partia.

Zawodnicy godnie uczcili nią 50. mistrzostwa i zgotowali kibicom prawdziwy dreszcz emocji. Jeszcze na dwa kamienie przed końcem Kanada prowadziła 3:0, by ostatecznie przegrać partię i cały finał jednym punktem.
Wspaniałym zagraniem na koniec popisał się kapitan Szkotów David Murdoch. Warto dodać, że Kanada i Szkocja to najbardziej utytułowane drużyny świata z ogromnymi tradycjami curlingowymi.

Trzecie miejsce w turnieju i brązowy medal zdobyła drużyna Norwegii, pokonując w meczu o trzecie miejsce Szwajcarię.