Facebook Google+ Twitter

Szkoci zaszokowani światowym prymatem japońskiej whisky

World Whisky Bible to wielce prestiżowa nagroda dla producentów alkoholu. Niezachwiana pozycja Szkotów została naruszona przez... Japończyków.

World Whisky Bible 2015. http://www.gastronomiaycia.com/2014/11/03/la-biblia-del-whisky-designa-al-yamazaki-single-malt-2013-mejor-whisky-del-mundo-2015/ licencja: CC3.0 / Fot. gastronomiayciaSzkockie destylarnie są w szoku po tym jak japońska whisky została obwołana najlepszą na świecie.

Jim Murray, ekspert w kwestiach związanych z whisky, opisał Yamazaki Single Malt Sherry Cask 2013 jako trunek "bliski niespotykanego geniuszu". Znawca przyznał 97,5 punktu na 100 możliwych w rankingu World Whisky Bible, którego jest autorem.

Brytyjski Independent "przydaje soli na ranach" Szkotów, podkreślając w komentarzu, że zdarzyło się po raz pierwszy w 12-letniej historii World Whisky Bible, iż zwycięstwo nie przypadło im w udziale. To również pierwszy rok, kiedy japońska whisky zdobywa najwyższe wyróżnienia.

Murray podsumował ponad 4500 różnych gatunków whisky słowami: "Czy to początek końca dla szkockiej? Oczywiście, że nie. Ale to jest pobudką."

Przyznano też nagrodę dla najlepszej europejskiej whisky roku. Tutaj bezkonkurencyjna okazała się angielska Chapter 14 Not Peated, pochodząca z English Whisky Company. Jedynie w kategorii Szkockiej roku znalazło się pocieszenie dla mężczyzn w kraciastych kiltach. Nagrodzono The Last Drop 1965.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zbiór zawierający siebie samego :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

/Szkockie destylarnie są w szoku.../

Ważna wiadomość, bo takie "zszokowane destylarnie" mogą produkowac zszokowaną co nieco whisky, kóra z kolei może co nieco zszokować ludzi. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jedynie w kategorii Szkockiej roku znalazło się pocieszenie dla mężczyzn w kraciastych kiltach. Nagrodzono The Last Drop 1965."

To by było, gdyby w kategorii "szkocka" zwyciężyła nieszkocka... :)
Fajny tekst, wklejam na mojego fejsbuka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.