Facebook Google+ Twitter

Szkocja: ukarano pośrednika, który wykorzystywał Polaków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-08 19:49

Pośrednik pracy, który wykorzystywał Polaków pracujących w Szkocji, stracił licencję. Udowodniono mu nielegalne zmuszanie do pracy.

Jonathan Beckson, właściciel firmy pośrednictwa pracy Timberland Homes Recruitment, zatrudniał około 200 Polaków do pracy w rolnictwie i ogrodnictwie. Nie dość, że płacił głodowe stawki, poniżej płacy minimalnej, to jeszcze potrącał wysokie kwoty na koszty transportu, mieszkania i odzieży ochronnej. Groził też wysokimi karami pieniężnymi za odejście z pracy.

Tymczasem, jak ustalono, warunki zakwaterowania Polaków były poniżej wszelkich standardów. Pośrednik nie zapewnił nawet odpowiedniej liczby łóżek, nie mówiąc już o stanie toalet i pomieszczeń zwanych szumnie łazienkami. Nie prowadził również żadnej ewidencji wykonanej pracy i przepracowanych godzin.
Inspektorzy, którzy skontrolowali firmę ocenili, że panowały w niej stosunki z innego świata, w których nikt nie chciałby się znaleźć. Po cofnięciu licencji, zebraną dokumentację inspektorzy przekazali policji skarbowej.

R.Brzeski/jędras

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.