Facebook Google+ Twitter

Szkockie funty po polsku

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-22 10:17

Po polskojęzycznych napisach na brytyjskich ulicach i w bankach nadszedł czas na... "polskie" funty!

Szkocja - jak zapewne niektórzy z czytelników wiedzą - posiada włąsną walutę. Jest nią - podobnie jak w Anglii - funt szterling, przy czym chciałbym zaznaczyć, że przywilej emitowania pieniądza posiada w Szkocji parę banków, a nie - jak ma to miejsce w wielu innych krajach - państwowy bank centralny.

W ostatnim czasie jeden z banków - emitentów zdecydował się - w związku z wielkim napływem Polaków - wprowadzić do obiegu banknot dziesięciofuntowy z częścią napisów w języku polskim. Bank ten nie zdradza na razie czego dotyczyć mają te napisy, należy się tylko domyslać, że służyć one będą zwiększeniu atrakcyjności banku i oferowanych przezeń usług.

Polacy stanowią w tej chwili tak dużą klientelę dla wszelkich instytucji finansowych w Zjednoczonym Królestwie, że w niektórych bankach pojawiły się już polskojęzyczne napisy informacyjno-reklamowe, a także wykwalifikowani pracownicy z Polski, któych zadaniem jest obsługa naszych rodaków.

Artykuł ten jest żartem primaaprilisowym. Pomysł z polskojęzycznymi napisami na banknocie dziesięciofuntowym jest moim pomysłem - oczywiście niemożliwym do wprowadzenia w życie. Wszelkie inne wiadomości zawarte w tekście są prawdziwe.

Autor: Maciej Lewandowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.