Facebook Google+ Twitter

"Szkoła bez Przemocy". Nagrodzono najlepszych wychowawców w Polsce

Najlepsi wychowawcy w Polsce, wyróżnieni w ramach programu "Szkoła bez przemocy" odebrali dziś nagrody z rąk Marii Kaczyńskiej. - Oby w Polsce było jak najwięcej nauczycieli, do których uczniowie moga zwrócić się ze swoimi problemami. Proszę abyście państwo swoją wiedzą i umiejętnościami dzielili się także z innymi nauczycielami - zaapelowała do wychowawców Pierwsza Dama RP.

logo "Szkoły bez Przemocy" / Fot. PolskapresseProgram społeczny "Szkoła bez przemocy" funkcjonuje już trzeci rok. Ogromnie ważną rolę pełnią w nim nauczyciele. - Bez państwa (nauczycieli - przyp.red.) zaangażowania i determinacji akcja nie miałaby sensu - powiedziała dziś w Belwederze do wyróżnionych prezes Grupy Wydawniczej Polskapresse, Dorota Stanek. Konkurs na najlepszego wychowawcę jest swoistym hołdem dla pedagogów.

Wyróżnionych zostało 16 nauczycieli z 16 województw. Najlepszych wybrano w dwóch etapach. W pierwszym szkoły i społeczności lokalne zgłaszały kandydatów. W drugim, czytelnicy dzienników regionalnych Polskapresse i Mediów Regionalnych głosowali na swoich faworytów. - Naszym głównym celem było wskazanie najlepszych nauczycieli z całego kraju - mówi Joanna Pilicka, prezes z Mediów Regionalnych. - Szkoła ma wychowawczy wpływ na młodych ludzi. Dobry nauczyciel to nie tylko specjalista, ale także człowiek który rozumie dzieci, uczy je ciekawości świata.

Dziś, 5 czerwca, obchodzony jest także "Dzień Szkoły bez Przemocy". W całej Polsce, w 1700 uczestniczących w programie szkołach, odbywają się dziś happeningi, spektakle i koncerty.

Konkurs na najlepszego wychowawcę jest organizowany, po raz pierwszy, w ramach programu. Celem przedsięwzięcia jest przeciwdziałanie przemocy w szkołach, m.in.: poprzez dostarczanie placówkom konkretnych narzędzi do przeciwdziałania problemowi. W ramach "Szkoł bez przemocy" powstały materiały poradnikowe, organizowane są szkolenia i warsztaty - dla uczniów i nauczycieli.

Organizatorami programu są Grupa Wydawnicza Polskapresse, Media Regionalne i Fundacja Orange. Honorowym patronem "Szkoły bez Przemocy" jest Prezydent RP Lech Kaczyński.

Czytaj więcej na stronie: www.szkolabezprzemocy.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.