Facebook Google+ Twitter

"Szkoła bez przemocy". Oto lista nagrodzonych szkół i wychowawców

Najlepsze projekty wolontaryjne szkół z całej Polski zostały nagrodzone w ramach IV edycji programu "Szkoła bez przemocy". Wyróżniono także szesnastu wychowawców roku. Uroczysty finał odbył się, jak co roku, w Belwederze.

 / Fot. Polskapresse"Wolontariat - świadomie pomagam innym" - to hasło IV edycji programu "Szkoła bez Przemocy", którego organizatorem jest Grupa Wydawnicza Polskapresse, Fundacja Orange i Media Regionalne. Partnerem programu jest Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.

W poniedziałek, w Belwederze, 45 szkół otrzymało wyróżnienia za realizowane projekty wolontaryjne. W lipcu laureaci będą uczestniczyć w tygodniowej Letniej Szkole Liderów Wolontariatu.

 / Fot. PolskapresseDorota Stanek, prezes Polskapresse i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Starościńskim. / Fot. PolskapresseW ramach programu Szkoła bez przemocy, od zeszłego roku przyznawane jest też wyróżnienia dla wychowawcy roku. Do półfinału zakwalifikowano dziesięciu kandydatów z każdego województwa. W grupie finalistów znalazło się szesnastu nauczycieli, których działania są wzorem dla innych. Nagrodzeni wezmą udział w specjalnych warsztatach przygotowanych przez organizatorów.

ZOBACZ LISTĘ NAGRODZONYCH SZKÓŁ
ZOBACZ LISTĘ NAGRODZONYCH WYCHOWAWCÓW

Na pytanie, jaki jest wychowawca roku, jedna z nagrodzonych nauczycielek, Ewelina Abramczyk ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne`a w Białych Błotach (kujawsko-pomorskie) odpowiada: "Taki, który kocha dzieci i zna ich potrzeby. Potrafi śmiać się i płakać, jest z nimi i wspiera rodziców w wychowaniu oraz rozwoju swoich pociech. Dobry wychowawca oprócz kontaktu z dziećmi ma też dobry kontakt z rodzicami, ponieważ musi to iść w parze ze sobą. W ten sposób działa się na korzyść dziecka." Pani Ewelina dodaje, że w ramach "Szkoły bez przemocy" angażuje dzieci w wolontariat. "Działamy na rzecz dzieci niepełnosprawnych, organizujemy dla nich Wielkanoc i Wigilię, odwiedzamy dzieci w szpitalach".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

bardzo cenię inicjatywy propagujące nauczanie bez przemocy i możliwość egzystencji bez uciekania się do niej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szlachetna to inicjatywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.