Facebook Google+ Twitter

"Szkoła bez przemocy" zaprasza na miniwarsztaty

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-21 12:48

Konsultanci „Szkoły bez przemocy” na terenie całego kraju prowadzą miniwarsztaty „Szkoły bez przemocy”. 200 przeszkolonych przez nas nauczycieli przeprowadziło zajęcia dla nauczycieli, rodziców i uczniów. Tylko w ubiegłym roku szkolnym udział w nich wzięło 15 000 osób z całego kraju.

W poprzedniej edycji warsztatów makroregionalnych przeszkoliliśmy 350 nauczycieli, z których 200 uzyskało tytuł Konsultanta „Szkoły bez przemocy”. Podczas dwudniowego szkolenia teoretycznego oraz trwających 12 godzin praktyk nauczyliśmy ich jak wspierać szkoły, nauczycieli, rodziców i uczniów w zakresie jednego z czterech tematów: budowania partnerstwa szkoły i rodziny, działaniach interwencyjnych w szkole, reagowaniu na przemoc oraz pomocy ofiarom przemocy i agresji szkolnej. Upoważniliśmy ich do prowadzenia autoryzowanych przez nasz program miniwarsztatów „Szkoły bez przemocy”. Dzięki nim wszyscy zainteresowani (szkoły, instytucje, nauczyciele i rodzice) mogą skonsultować swoje problemy oraz dowiedzieć się, w jaki sposób interweniować, jak reagować na agresywne zachowania innych, jak właściwie pomagać ofiarom przemocy szkolnej oraz w jaki sposób tworzyć dobry klimat do współpracy między rodzicami i szkołą. W ubiegłym roku szkolnym Konsultanci przeszkolili w całej Polsce łącznie 15 000 osób.

Na stronie internetowej Programu pojawiła się Mapa Konsultantów „Szkoły bez przemocy”. Znajduje się na niej prawie 200 nauczycieli i pedagogów ze szkół należących do programu. Dzięki Mapie każda szkoła, instytucja lub zainteresowana osoba, która potrzebuje wsparcia Konsultanta lub chce zorganizować na swoim terenie zajęcia z nauczycielami, rodzicami lub uczniami może bez problemu odnaleźć najbliżej zamieszkującego Konsultanta, skontaktować się z nim i ustalić warunki współpracy. W ten sposób staramy się dotrzeć do szkół z małych miejscowości i do osób, które z różnych przyczyn nie mogą pozwolić sobie na uczestnictwo w organizowanych przez Program warsztatach.

Jak zostać Konsultantem?

W bieżącej edycji Programu warsztaty makroregionalne odbędą się po raz drugi. Aby zdobyć tytuł Konsultanta programu społecznego „Szkoła bez przemocy” nauczyciele muszą wziąć udział w dwudniowym szkoleniu teoretycznym oraz odbyć dwunastogodzinne praktyki. Podczas zajęć z trenerem poznają nie tylko wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie wybranego przez siebie tematu, ale także nauczą się, w jaki sposób przekazywać ją innym. Każdy z uczestników otrzyma scenariusze zajęć mini-warsztatowych, zgodnie z którymi będzie musiał zrealizować 12 godzin zajęć na swoim terenie. Dopiero przeprowadzenie 12 godzin zajęć uprawnia uczestnika do otrzymania tytułu Konsultanta i uzyskania upoważnienia do prowadzenia zajęć na prośbę szkół i instytucji w swoim regionie.

Tegoroczne szkolenia odbywać się będą w czterech miastach: Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Toruniu. Rejestracja na warsztaty oraz szczegółowe informacje o szkoleniach znajdują się na naszej stronie internetowej (www.szkolabezprzemocy.pl) w zakładce „warsztaty makroregionalne”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.