Facebook Google+ Twitter

Szkoła dla liderów z doświadczeniem

Szkoła Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego już od 1994 r. kształci młodych liderów społecznych i politycznych. Na przełomie lipca i sierpnia odbędzie jej XIV edycja.

Szkoła Liderów to warsztaty w ośrodkach szkoleniowo-wypoczynkowych np. w podwarszawskim Popowie, przeznaczone dla przyszłych liderów społecznych i politycznych, w wieku od 20 do 35 lat.


 

Szkoła rozpoczęła swą działalność latem 1994 r. z inicjatywy profesora Uniwersytetu Oksfordzkiego Zbigniewa Pełczyńskiego. Jej działalność opiera się na trzech zasadniczych nurtach: edukacji działaczy publicznych w Polsce, rozwoju aktywności społeczności lokalnych oraz współpracy międzynarodowej. Aby dostać się do szkoły na dwutygodniowy kurs trzeba mieć już na swoim koncie spore osiągnięcia. Przede wszystkim - wykazać się działalnością społeczną bądź polityczną .


Rekrutacja do szkoły jest dwuetapowa. Najpierw chętni wypełniają ankietę, która dotyczy przede wszystkim dotychczasowej działalności kandydata, wymagane są  dwa listy polecające. Drugi etap stanowi rozmowa kwalifikacyjna, udział w niej biorą kandydaci wybrani przez komisje. Zajęcia w szkole początkowo były bezpłatne. Od kilku lat uczestnicy pokrywają część kosztów (ok.500zł) , resztę finansują sponsorzy.


 

 

W zajęciach biorą przede wszystkim udział studenci kierunków humanistycznych np. prawa, nauk politycznych, socjologii, dziennikarstwa. O ile na początku w szkole dominowali  młodzi politycy, w kolejnych latach przybywało działaczy organizacji studenckich, społecznych i charytatywnych. W ostatnich wyborach parlamentarnych do Sejmu kandydowało, aż 28 z nich a sześciu zdobyło mandat.  Doświadczenie w szkole zdobywali też obecni działacze samorządowi oraz założyciele wielu organizacji charytatywnych.

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.