Facebook Google+ Twitter

Szkoła dostała w spadku 2 mln zł. od absolwentki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-09 08:41

Gazeta Wyborcza pisze o dwumilionowym spadku, jaki bydgoska szkoła mechaniczna otrzymała od hojnej absolwentki z Ameryki. Donatorka zastrzegła jednak, że pieniądze mogą być wydane tylko na książki i komputery. Teraz dyrekcja zastanawia się, jak obejść ograniczenia, aby móc wykorzystać pieniądze na najpilniejsze potrzeby.

Do tej pory szkoła wydała około jednej czwartej z odziedziczonych 2 milionów złotych. Uruchomiono nowy kierunek, kupiono podręczniki dla 50 uczniów, zaopatrzono bibliotekę. Placówka ma także świetnie wyposażone pracownie komputerowe. Dyrektor nie ukrywa jednak, że gdyby mógł, wydałby spadek na przykład na salę gimnastyczną czy remont starego samolotu Iskra, który szkoła dostała z MON-u.

Dyrekcja po konsultacji z prawnikami znalazła wreszcie sposób, jak obejść restrykcyjne zapisy w testamencie. Wpłaci na konto bankowe pozostałe 1,5 mln zł. Odsetki od tej kwoty będą wydawane na bieżące potrzeby szkoły. Nie sprzeniewierzymy się woli pani Ziółkowskiej - podkreśla dyrektor Kowalski.

Historię spadku opisuje Gazeta Wyborcza

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.