Facebook Google+ Twitter

Szkoła Ikonopisów w Bielsku Podlaskim - część 2

Nauka w szkole trwa 4 lata w trybie mistrz - uczeń, dlatego też czasami na danym roku bywa zaledwie po kilku uczniów, a w całej szkole uczy się około 20 uczniów. Muszą być w pewnym sensie dojrzali tak psychicznie jak i duchowo. Po maturze.

1 z 23 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Ikona napisana przez ucznia Policealnego Studium Ikonograficznego w Bielsku Podlaskim przed kwietniem 2013 r - fot. Jolanta Dyr
Ikona napisana przez ucznia Policealnego Studium Ikonograficznego w Bielsku Podlaskim przed kwietniem 2013 r - fot. Jolanta Dyr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Od czasu do czasu do z Warszawy organizowane są wycieczki do Bielska Podlaskiego i czasem się zdarza, że organizator jest w stanie zorganizować wstęp dla swojej wycieczkowej grupy na teren Studium Ikonograficznego, po którym grupę oprowadzi miejscowy ksiądz lub inna osoba uprawniona do takiej czynności.

Możliwość wejścia na teren szkoły, obejrzenia warsztatu pracy ikonopisów (ikonografów), wysłuchania tego co opowiadają o swojej pasji, obejrzenia wykonanych prac, zwiedzenia kaplicy szkolnej to nie tylko wielka frajda, ale też zaszczyt i wewnętrzne przeżycie, bowiem panuje tutaj nastrój specyficzny jakiego w innych szkołach znaleźć nie sposób.

Dlatego jeśli kogoś zainteresowałam to hasło "szkoła ikonopisów" może być sygnałem, że właśnie ma możliwość tam pojechać i osobiście poznać nie tylko miejsce, ale i osobę, która to miejsce tworzy tworząc piękne ikony, z których można czytać jak z książki. I podobne przeżywać emocje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.