Facebook Google+ Twitter

Szkoła kochanków z Wolfgangiem Amadeuszem w tle

10. Festiwal "Chopin i Jego Europa" dobiegł końca - za nami 16 dni, które były prawdziwą ucztą dla melomanów.Przedostatniego festiwalowego wieczoru - Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej wypełniła się dźwiękami muzyki Mozarta.

 / Fot. Klarysa MarczakCosì fan tutte, bądź Così fan tutte ossia la scuola degli amanti - w tłumaczeniu na język polski: Tak czynią wszystkie, czyli szkoła kochanków, został wpisany do programu festiwalu na 30 sierpnia 2014, rozpoczęcie o godzinie 20:00, wersja pół-sceniczna. I właśnie owa "pół-sceniczna" wersja, potrafi budzić w widzach niepokój - jednak w przypadku festiwalu "Chopin i Jego Europa", nie mogło być mowy o niedociągnięciach. Orkiestrze XVIII wieku pod dyrygenturą Eda Spanjaarda towarszyszyli śpiewacy w kostiumach, pojawiła się gra aktorska. Scenografia, składa się głównie z kilku krzeseł - dodatkowo w scenie z "okrętem", w ową jednostkę wodną wcielił się chór kameralny Cappella Amsterdam. Biorąc pod uwagę, że zdecydowaną większość powierzchni sceny zajmowała orkiestra, to wykonawcy bez problemu poradzili sobie z odegraniem swoich ról.

Libretto zawiera motyw tzw. "zamiany narzeczonych" - dwaj młodzi oficerowie wysławiają piękność i cnotę swych narzeczonych, całą scenę obserwuje pewien arystokrata, sceptyk. Zakłada się on z nimi, iż dowiedzie, że wierność kobiet jest sprawą wątpliwą - stawka zakładu to 100 cekinów. Różnorakie intrygi, podstępy ze strony Don Alfonso prowadzą do rozwiązania zakładu i przedstawieniu owym młodzieńcom jaka jest prawdziwa natura ich wybranek serca.

Czytaj więcej: http://imprezymiejscatrendy.eu/kultura/item/3471-szkoła-kochanków-z-wolfgangiem-amadeuszem-w-tle.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.