Facebook Google+ Twitter

Szkoła Muzyczna w Radziejowie będzie miała salę koncertową

Przy okazji różnych uroczystości odbywających się w Radziejowie miałem okazję oglądać występy przedstawicieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Radziejowie. Było to zawsze ciekawe i miłe dla ucha uzupełnienie każdego z tych spotkań.

Występy muzyków ze szkoły na dniu Seniora Fot.Karol Szmagalski / Fot. Karol SzmagalskiW holu i na sali słychać było dyskretną muzykę filmową czołowych produkcji. Szeroki przekrój tematów przewodnich produkcji filmowych lat 1950-2000 pozwolił zaspokoić gusta tłumnie zgromadzonej publiczności. Koncert rozpoczęła orkiestra kameralna szkoły.
13 maja 2009r. w gościnnej sali widowiskowej Radzie­jowskiego Domu Kultury odbył się koncert "Muzyka filmowa", w wykonaniu nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Radziejowie.

Następnie wokaliści, instrumentaliści i zespoły stworzone na potrzeby kon­certu zaprezentowali utwory m.in. z takich filmów jak: "Czarny Orfeusz", "Love story", "Noce i dnie", "Dom", "Va Bank", "Misja", "Lista Schindlera", "Pocohontas", "Desperado", "Titanic", "Pan Tadeusz", "Ogniem i mieczem". To tylko niewielki fragment tego, co prezentują przedstawiciele Szkoły Muzycznej I stopnia w Radziejowie. Uczestniczą w licznych uroczystościach nadając im niezapomnianą atmosferę i klimat.

Występy muzyków szkoły muzycznej w Radziejowie na spotkaniu promującym tomik wierszy Aleksandry Sas Wisłockiej Fot.Karol Szmagalski / Fot. Karol SzmagalskiJednym z mankamentów tej placówki był brak sali koncertowej. Dzięki usilnym staraniom w sierpniu br. przedstawiciele Szkoły Muzycznej I Stopnia i starostwa podpisali umowę na realizację pierwszego etapu dobudowy do placówki sali koncertowej. Prace właśnie trwają, mają się zakończyć do końca roku. Budowa przebiega, jak widać na załączonych zdjęciach, w tempie pozwalającym na dotrzymanie terminu. Sala dobudowana jest od ulicy Dolnej.

Szkoła regularnie organizuje koncerty swoich uczniów i nauczycieli, a dotychczas z braku miejsca zmuszona była korzystać z miejscowego Domu Kultury. Po zakończeniu inwestycji, tj. Budowa sali koncertowej Radziejów Fot.Karol Szmagalski / Fot. Karol Szmagalskidobudowaniu do obecnej siedziby szkoły, powstanie sala muzyczna z prawdziwego zdarzenia. Sala będzie zajmowała powierzchnię około 160 m kwadratowych, co pozwoli na swobodne pomieszczenie w niej istniejących zespołów muzycznych, jak również ok. 150-osobową widownię. Zarówno uczniowie i , także okoliczna ludność czekają na jej zakończenie i otwarcie .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.