Facebook Google+ Twitter

Szkoła Partycypacji Społecznej w Katowicach

Współautorzy: Barbara Podgórska

W Katowicach odbyła się II stacjonarna sesja Szkoły Partycypacji Społecznej, projektu edukacyjnego dla działaczy obywatelskich. I majowa sesja, w Serocku, była połączona z IV. końcową sesją Szkoły Reprezentacji NGO.

 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. PodgórskiOba przedsięwzięcia programowo się łączą, gdyż są skierowane na profesjonalizację przedstawicieli trzeciego sektora. Wiele osób, które zaliczyły kursy Szkoły Reprezentacji NGO, kontynuuje naukę w SPS, pogłębiając własne umiejętności i zdobywając nowe, przydatne kompetencje.

 / Fot. Adam K. PodgórskiSzkoła Partycypacji Społecznej, współfinansowana przez
rząd Szwajcarii w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami – członkami Unii Europejskiej, jest wspólnym „dzieckiem” Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Głównymi autorami i realizatorami programu są: Karolina Cyran-Juraszek, Katarzyna Sadło, Marta Lewandowska, Piotr Frączak, wspierani organizacyjnie przez Weronikę Czyżewską i Anetę Marczyk.

 / Fot. Adam K. PodgórskiHasło przewodnie procesu dydaktycznego brzmi: Szkoła Partycypacji Społecznej - prawem jazdy kategorii A w społeczeństwie demokratycznym!

Całe przedsięwzięcie zostało wymyślone dla urzeczywistnienia idei profesjonalnej współpracy liderów i liderek organizacji pozarządowych z administracją publiczną wszelkich szczebli, w szczególności z władzami samorządowymi.

 / Fot. Adam K. PodgórskiPodczas okresowych, trzydniowych zajęć, w trakcie wykładów, warsztatów i spotkań z przedstawicielami III. sektora poszerzają swoją wiedzę i wzmacniają umiejętności liderskie w dziedzinie realizacji polityk publicznych w różnych obszarach życia społecznego. – Zakładamy – przekonują organizatorzy -
że umożliwi im to skuteczne oddziaływanie na problemy społeczności lokalnych i sprawi, że staną się bardziej wiarygodnymi partnerami dla administracji.
Sesje wyjazdowe są tylko jednym z elementów projektu.

 / Fot. Adam K. PodgórskiDla uczestników oddano specjalistyczną platformę e-learningową: tornister.ofop.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.