Facebook Google+ Twitter

Szkoła Reprezentacji NGO czyli głos III sektora

Współautorzy: Barbara Podgórska

W Warszawie odbyła się pierwsza sesja Szkoły Reprezentacji NGO zorganizowanej przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych.

Przedsięwzięcie finansowane jest z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu "Demokracja to partycypacja".
 / Fot. Adam K. Podgórski Zdaniem Piotra Frączka, szefa OFOP, SRNGO ma wyszkolić przedstawicieli organizacji pozarządowych gotowych do kompetentnego udziału w pracach ciał dialogu społecznego, na szczeblu samorządowym i państwowym np. w komitetach monitorujących, radach działalności pożytku publicznego i innych podobnych. Presja społeczna na administrację, to bowiem szansa i wyzwanie dla trzeciego sektora.

 / Fot. Adam K. Podgórski - Zgłosiło się kilkadziesiąt chętnych osób – informuje koordynatorka projektu, Weronika Czyżewska. – Kryteria dobru spełniło 40. Będą pracowały w trzech grupach roboczych, zajmujących się problematyką funduszy europejskich, ekonomii społecznej i kultury.

 / Fot. Adam K. Podgórski Wykład inauguracyjny na temat myślenia strategicznego, wygłosił Edwin Bendyk. Następnie podczas pacy warsztatowej zespoły zajmowały się określeniem konkretnych problemów, których rozwiązanie będzie ich zadaniem podczas szkoły. Chodzi o problemy i propozycje rozwiązań, możliwe do zarekomendowania organizacjom.

Zajęcia na sesjach potrwają do maja 2012 roku, Program obejmuje wykłady specjalistyczne, warsztaty specjalistyczne, warsztaty z zakresu tzw. umiejętności miękkich, wykłady otwarte w miejscach powiązanych z dialogiem obywatelskim oraz "wieczornice" - spotkania z przedstawicielami ciał dialogu.

 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. Podgórski
Uczestnicy sesji zostali zaproszeni przez Henryka Wujca do Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wysłuchali wykładu profesora Piotra Glińskiego na temat wyzwań dla III sektora i nowych ruchów społecznych oraz uczestniczyli w dyskusji.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

AGNIESZKA Z.
  • AGNIESZKA Z.
  • 06.12.2011 19:08

Artykuł bardzo mi się podoba. Zwięźle i na temat. SUPER. POZDRAWIAM

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa inicjatywa. Mam nadzieję, że będą kolejne edycje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.