Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30314 miejsce

Szkoła uwodzenia. Tego uczą na specjalnych kursach

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2007-04-28 11:12

Jak zrobić wrażenie na mężczyznach? Można się tego dowiedzieć na specjalnym kursie. Lekcje fortepianu, konwersacji i savoir-vivre’u, chodzenie z książką na głowie, kurs zakładania nogi na nogę tak jak Sharon Stone, wizyta u wizażystki plus parę trików, jak pięknie się uśmiechać i zarzucać bujnymi lokami? Nic z tego. Uwodzicielki szkoli się jak sprzedawców...

We Wrocławiu jest szkoła o wdzięcznej nazwie Akademia Uwodzenia. Tylko dla kobiet (choć istnieją też takie kursy dla panów), tylko dla dorosłych (choć nie wiadomo właściwie dlaczego, bo nie uczy doprawdy niczego, co byłoby dozwolone od lat osiemnastu). / Fot. Fot. AKPA

W trakcie trzydniowego kursu panie: znudzone mężatki, zdesperowane singielki i dziewczyny, które dopiero wchodzą w związki, dowiadują się najpierw, jak poprawić własną samoocenę, a potem jak zachowywać się i prowadzić rozmowę, by wywrzeć pozytywne wrażenie na płci przeciwnej. Kluczowe słowo w Akademii Uwodzenia to neurolingwistyka – nauka, jak mówić i co mówić, by wywołać określone reakcje u rozmówcy. Równie dobrze takie szkolenie mogłoby być poprowadzone dla sprzedawców. I tak się zresztą dzieje. Zgodnie z regułami neurolingwistyki uwodzą nas handlowcy i reklamy. A także i zwykli ludzie. Niektórzy instynktownie, inni – bo się tego nauczyli.

Jak odróżnić leszcza od jesiotraCo by było, gdyby wszyscy ludzie przeszli taki kurs? – pytam właścicielki i trenerki w Akademii, Moniki Kilkus.
– Pyta pani, co by było, gdybyśmy wszyscy sobą manipulowali? – odpowiada. – Ależ my to robimy i tak. Uśmiecha się pani do mnie, patrzy w oczy, całe ciało jest zwrócone w moją stronę i wyraża chęć rozmowy i zainteresowanie moją osobą. To w gruncie rzeczy też jest pewnego rodzaju manipulacja. W pani interesie jest, bym powiedziała jak najwięcej. Ale czy jest w tym coś złego? Jeśli umiem sprawić, by ktoś dostrzegł, jaka jestem wyjątkowa i sympatyczna, to niedobrze? To się nazywa manipulacja etyczna – taka, która nie ma na celu oszukania czy wykorzystania drugiej osoby.

Kursy pod szyldem szkół uwodzenia cieszą się popularnością na całym świecie, a zwłaszcza w Rosji, gdzie małżeństwa są szczególnie nietrwałe. Tam jednak kieruje się je do bogatych kobiet, które chcą wiedzieć, jak starzejąc się, nie pozwolić mężowi uciec do młodszej. Uczy się je przede wszystkim odczytywania męskich potrzeb i dopasowywania się do nich. Ważny punkt stanowi lekcja „o czym z mężem rozmawiać”. Rada? Twórz więź. Jeśli on np. interesuje się łowieniem ryb, kup sobie atlas i zacznij studiować, jak odróżnić leszcza od jesiotra. Bądź dla niego partnerem w rozmowie, choćby jego ulubiony temat kompletnie cię nie interesował.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

"szkoła uwodzenia"....szok.....................-no nie szok...-ale jak ma wyrazić swój stan zniesmaczenia ................-szkoła uwodzenia...kurde-jaja...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.04.2007 16:56

Szkoda, to ważna cześć życia człowieka.:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zajęć z miłości nie było. Tego uczy życie :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.04.2007 13:59

Podobno królowej Wiktorii przed nocą poślubną udzielono wskazówki: "zamknij oczy i myśl o Anglii". Ciekawe co w takiej szkole wdzięku radzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chodziłam do takiej szkoły w liceum, ale nazywała się ona wtedy "szkołą wdzięku". Jest to jedna z najbardziej przydatnych szkół jakie w życiu ukończyłam. Ukształtowała i ugruntowała mój charakter i zachowania po dzień dzisiejszy. To jak się witam (silny uścisk dłoni), jak jem, jak mówię i co mówię, zachowuję się w niecodziennych sytuacjach. WSZYSTKO! Chodzenie, tańczenie, malowanie się, ubieranie itd.
To były intensywne 3 tygodnie, prawie codziennie wiele godzin przeróżnych zajęć. Bardzo miło wspominam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.