Facebook Google+ Twitter

Szkoła w Admore przekroczyła granice prywatności

Jedna z amerykańskich szkół w stanie Pensylwania inwigilowała swoich uczniów za pośrednictwem internetowych kamer zamieszczonych w laptopach, które wcześniej ofiarowała swoim podopiecznym.

Pensylwania okiem Wielkiego Brata / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pennsylvania.JPGJedna z amerykańskich szkół w stanie Pensylwania inwigilowała swoich uczniów za pośrednictwem internetowych kamer zamieszczonych w laptopach jakie wcześniej ofiarowała swoim podopiecznym. W dobie wszechobecnego internetu władze szkoły Harriton High School przekazały swoim uczniom 1,8 tys. notebooków, które miały ułatwić jej uczniom dostęp do sieci. Zapewne żadnemu z nich nie przeszło przez myśl, że mogą zostać inwigilowani za pośrednictwem ofiarowanych prezentów.

Niemoralne praktyki jakich dopuściły się władze szkoły, wyszły na jaw przy okazji nagany od dyrektora szkoły w Admore, jakiej udzielił jednemu z uczniów zarzucając mu nieodpowiednie zachowanie. Za dowód miały posłużyć zdjęcia wykonane właśnie przez internetową kamerę wbudowana w notebooka, którego chłopiec wcześniej dostał od szkoły.

Zapewne nikt nie ma wątpliwości, że władza szkoły i jej wpływ na wychowanie sowich uczniów nie powinna sięgać tak daleko, tym bardziej nie powinna korzystać z tego rodzaju praktyk. Każdy z uczniów który miał na stanie jeden z notebooków sprezentowanych przez szkołę, mógł być
bezkarnie inwigilowany w najróżniejszych sytuacjach życiowych, również tych bardzo intymnych. Granice prywatności uczniów jak się okazuję nie zaczynają się tam gdzie granice moralności a tam gdzie kończy się zasięg oka kamery. Uczniowie mimowolnie brali udział w swoistym Big Brotherze za szybami pokoju nauczycielskiego.


Źródło

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.