Facebook Google+ Twitter

Szkoła wilków morskich w Gdańsku. Muzeum zaprasza rodziny z dziećmi

27 listopada Centralne Muzeum Morskie zaprasza do Spichlerzy na Ołowiance na dzień otwarty. To świetna okazja, żeby zarazić dzieci żeglarską pasją.

Baltic Sail 2010 / Fot. Jacek Andrzej KwiatkowskiTego dnia w muzeum odbędzie się program edukacyjny dla rodzin z dziećmi od 5 lat z zakresu archeologii podwodnej pt: „Odkrywcy głębin”. To prawdziwa gratka - Centralne Muzeum Morskie od wielu lat prowadzi eksplorację wraków spoczywających na dnie Morza Bałtyckiego. Na wystawach prezentowane są unikatowe zabytki - między innymi kolekcja szwedzkich dział, towar średniowiecznego statku, czy ubrania marynarza z angielskiego XVIII-wiecznego statku „General Carleton”. Autorzy wystawy chcą pokazać dzieciom, że dla archeologa skarb to nie złoto czy diamenty, ale przede wszystkim przedmioty codziennego użytku. W trakcie spotkania rodziny będą miały okazję nie tylko zobaczyć zbiory muzeum, ale także wykonać samodzielnie wiele przygotowanych zadań.

W tym dniu dzieci od 7 lat i młodzież będą mogły wziąć udział w szkole wilków morskich, w którym będą mogli zdać test umiejętności, jakie każdy prawdziwy wilk morski znać powinien: nauczą się nazw masztów oraz żagli, poznają podstawowe zasady organizacji życia na statku, przejdą kurs wiązania węzłów żeglarskich, bicia szklanek, składania bandery i śpiewania szant. Pod koniec zajęć odbędzie się uroczyste pasowanie kandydatów na wilka morskiego. Zajęcia kreatywne dla najmłodszych (5-8 lat) podzielone będą na trzy bloki: „Poszukiwanie inspiracji”, „Rysujemy to, co chcemy” i „Montujemy wystawę”.

Dla miłośników polskich filmów fabularnych z morzem w tle, otworzy swe podwoje mała kinoteka marynistyczna z projekcjami trzech filmów - nowej produkcji z 2009 roku „Miasto z morza”, serialowej opowieści o powstaniu portu gdyńskiego oraz dwóch filmów archiwalnych z lat 80. - „Krab i Joanna” i „Okolice spokojnego morza”.

Wyjątkowo tego dnia będzie możliwość zwiedzenia wystawy czasowej z przewodnikiem. O stałych porach, zaczynając od godziny 10.00, pracownik merytoryczny z CMM będzie zabierał zainteresowanych w „ciekawą podróż wzdłuż morskiego wybrzeża Bałtyku”. To ostatnia okazja do obejrzenia międzynarodowej ekspozycji przygotowanej przez cztery nadbałtyckie muzea, bowiem już niebawem wystawa zawita w gościnne progi Muzeum Marynarki Wojennej w Karlskronie. Będzie również można zwiedzić stałą ekspozycję „Polacy na morzach świata”, a także podziwiać kolekcje marynistycznych płócien. Niebywałe zwiedzenie Galerii Morskiej będzie możliwe za darmo. Godziny otwarcia Muzeum 10.00-16.00. Wstęp i udział w dowolnie wybranych aktywnościach wolny od opłat.

Intensywnie spędzony w Muzeum czas będzie można zakończyć obiadem w muzealnej Tawernie „Ołowianka”. Szef kuchni przygotuje specjalne menu za rozsądną cenę, by sobota w CMM upłynęła w miłej rodzinnej atmosferze, w której będzie miejsce na przyjemności dla ciała, i dla ducha. Na wszystkie dzieci, które skorzystają z zaproszenia na Dzień Kultury Morskiej będzie czekał mały upominek.


Więcej zdjęć i informacji:
www.najlepszeimprezy.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.