Facebook Google+ Twitter

"Szkoła z pomysłem" - szkoła, która kształci przyszłe elity

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-10-19 11:35

Kreatywność popłaca. W poniedziałek w warszawskim Teatrze Współczesnym wręczono Honorowe Wyróżnienia Prezydenta Warszawy „Szkoła z pomysłem”. 11 stołecznych szkół zdobyło to prestiżowe wyróżnienie.

Była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia edycja projektu, mającego na celu rozwój aktywności warszawskich szkół. Do konkursu zgłosiło się aż 38 placówek. Nie każdy mógł otrzymać honorowy tytuł, wszystkie szkoły dostały jednak pamiątkowe dyplomy i słowa zachęty do dalszej pracy, tak by za rok móc ponownie powalczyć o honorowe miejsce w rankingu najlepszych. Chcemy, by jak najwięcej szkół uzyskało tytuł „Szkoły z pomysłem”, ale też nie chcemy, żeby uzyskanie go było zbyt łatwe – mówił na uroczystości wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński.

Wiceprezydent oświadczył, że szkoła z pomysłem, to szkoła, która jest „jakaś”, która „ma wyraźną twarz”. Ten pomysł może pochodzić z różnych sfer działalności, to może być pomysł na kulturę, na wrażliwość społeczną, przyjazne środowisko wokół nas. My nie ograniczamy tych pomysłów – mówił podczas gali wiceprezydent Paszyński. Dlatego szkoły mogły zgłaszać swoje pomysły w 5 kategoriach, ostanią z nich był pomysł na… cokolwiek, ważne, aby był to dobry pomysł. Najwięcej pomysłów dotyczyło kultury. W tej kategorii wyróżniono aż trzy szkoły: Gimnazjum nr 127 w Zespole Szkół nr 74, Technikum Gastronomiczno–Hotelarskie w Zespole Szkół Gastronomicznych im. Prof. Eugeniusza Pijanowskiego oraz Szkołę Podstawową nr 222 im. Jana Brzechwy, której motto brzmi "obcowanie z kulturą wpływa na kulturę bycia".

Gimnazjum Specjalne nr 161 w Zespole Szkół Specjalnych nr 109 zostało uznane za szkołę z pomysłem na wspieranie uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych, hasło „niepełnosprawność nie musi oznaczać wykluczenia” trafiło do serc członków kapituły. Tytułem „Szkoły z pomysłem na aktywność społeczną” może pochwalić się Szkoła Podstawowa nr 146, gdzie uczniowie uczą się tolerancji, współpracując z przedszkolem specjalnym, a także Zespół Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.