Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23821 miejsce

"Szkoła żon" w Teatrze Telewizji na żywo już dziś!

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru, TVP przygotowała dla widzów kolejny premierowy spektakl transmitowany na żywo. Tym razem postawiono na klasykę - "Szkołę żon" Moliera.

Szkoła żon / Fot. fot. materiały TVPNa scenie zobaczymy plejadę gwiazd aktorskich na czele z Andrzejem Sewerynem (Arnolfem), Olgierdem Łukaszewiczem (Chryzaldem) i Anną Cieślak (w roli Agnieszki).

Szkoła żon / Fot. fot. materiały TVPReżyserii spektaklu podjął się Jacques Lassalle związany na co dzień z paryską Comedie Francaise. Dowcipny i błyskotliwy tekst z oryginału przełożył Bohdan Korzeniewski.

W adaptacji sztuki na potrzeby telewizyjnego studia postawiono na klasyczny styl, konwencjonalność i umowność inscenizacji. Podkreślają to malarska scenografia Geraldine Allier i kostiumy przygotowane przez Dorotę Kołodzyńską. Całość dopełniają nastrojowe światło i muzyka.

Szkoła żon / Fot. fot. materiały TVPJedna z najbardziej znanych komedii Moliera trafia na deski Teatru Telewizji z warszawskiego Teatru Polskiego. Treść sztuki - budząca kontrowersje w czasach autora - nie straciła na aktualności. Pogłębiona charakterystyka postaci i wnikliwość w analizie miotających nimi emocji pozwala współczesnym widzom wczuć się w świat bohaterów.

Szkoła żon / Fot. fot. materiały TVPWedług opinii tych, którzy obejrzeli przedstawienie w teatrze, niewątpliwym atutem tej inscenizacji jest znakomita aktorska interpretacja postaci Arnolfa w wykonaniu Andrzeja Seweryna.

Już w poniedziałkowy wieczór czeka nas zatem dwie godziny wzruszeń i śmiechu, przeplatanych rozmowami z twórcami i publicznością.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.