Facebook Google+ Twitter

Szkolenia dla asystentów osób z niepełnosprawnością w Warszawie

Fundacja "Normalna przyszłość" prowadzi nabór do projektu "Łączymy ludzi - szkolenia i staże dla asystentów osób z niepełnosprawnością". Szkolenia prowadzane będą w sierpniu w Warszawie.

Szkolenie obejmuje 120 godzin w każdej z czterech edycji. Uczestnicy kursu zapoznają się z rodzajami niepełnosprawności, specyfiką funkcjonowania osób niepełnosprawnych, ich potrzebami i sposobami ich zaspokajania, technikami pokonywania barier architektonicznych z osobami poruszającymi się na wózkach inwalidzkich (zajęcia teoretyczne i praktyczne w terenie), planowaniem pomocy osobom niepełnosprawnym, metodami aktywizacji osób z niepełnosprawnością, etyką pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz podstawami języka migowego. Przejdą też szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Zajęcia będą prowadzone przez trenerów posiadających wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi i znających specyfikę funkcjonowania tej grupy (część zajęć prowadzonych będzie przez osoby niepełnosprawne).

Od kandydatów na uczestników projektu wymaga się: pełnej sprawności fizycznej, chęci współpracy z osobami niepełnosprawnymi, zdolności decyzyjnych, szybkiej analizy sytuacji. Mile widziane jest doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnością. Wymagany przedział wiekowy to 18-60, konieczne jest także zamieszkiwanie w woj. mazowieckim.

Formularz zgłoszeniowy można pobrać niepelnosprawni.pl i należy go przesłać na adres e-mail:normalnaprzyszlosc@normalnaprzyszlosc.org

Projekt jest finansowany przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Plus Magda! Bardzo ciekawa informacja, moze ktoś z autorów zechce wziąć w takim szkoleniu udział.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.