Facebook Google+ Twitter

Szkolenia pilotów na symulatorach tylko w teorii

Po katastrofie Casy w 2008 roku wprowadzono szkolenia ze współpracy załogi w kabinie. Tyle tylko, że jak informują reporterzy programu "Polska i świat", wzięło w nich udział zaledwie 170 wojskowych. W dodatku żadna z załóg nie szkoliła się na symulatorach.

 / Fot. Przemysław Blueshade Budzikiewicz, CC2.5,http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:CASA_C-295_of_Polish_Air_Force,_Radom_AirShow_2005,_Poland.jpgSzkolenia ze współpracy załogi w kabinie zakończyły się na kursie teoretycznym. Problemem był też fakt, że szkolenia organizowały różne instytucje: Adriana Aviation, Eurolot, niekonsultujące ze sobą zakresu szkoleń.

Minister Bogdan Klich informował, że zajęcia specjalistyczne prowadzone są w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej i cywilnych ośrodkach szkolenia lotniczego (faktycznie zakończyły się w 2009 roku).

Płk Olaf Truszczyński, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej zaprzecza jednak, by jego jednostka takie szkolenia prowadziła. "Dostaliśmy od przełożonych odpowiedź, że dostrzegają wagę problemu, ale kto inny będzie prowadził ten trening" - powiedział dla
TVN24. Instytut Medycyny Lotniczej chciał prowadzić program, ale ostatecznie otrzymał odpowiedź: "Realizacja tych kursów nie została zakontraktowana przez dowództwa Rodzajów Sił Zbrojnych".


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

No i lądowania też są tylko w teorii właściwe. A te w realu będą się kończyły jak to w Smoleńsku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
re
  • re
  • 04.03.2011 11:36

Kto był ministrem MON?

Komentarz został ukrytyrozwiń
wituś
  • wituś
  • 04.03.2011 09:49

niech się szkolą na pejstejszyn

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.