Facebook Google+ Twitter

Szkolenie dla przedsiębiorców jak pozyskiwać fundusze unijne

Informacje o nowym okresie finansowania oraz zachęty do skorzystania z funduszy unijnych coraz częściej pojawiają się jako artykuły bądź w formie reklamy w prasie, radiu i telewizji.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorców pragnie skorzystać z tej metody finansowania swoich innowacyjnych pomysłów. Niestety, droga do zrealizowania pomysłów przedsiębiorców jest długa i kręta, zwłaszcza na jej początku gdy aplikuje się o środki unijne po raz pierwszy.

Logotyp Małopolskiej Agencji Rozwoju regionalnego / Fot. MARRMałopolska Agencja Rozwoju Regionalnego 3 i 4 czerwca organizuje szkolenie "Fundusze unijne dla przedsiębiorców", którego celem jest wprowadzenie do tematyki związanej z wykorzystaniem funduszy europejskich oraz przekazanie podstawowych informacji, które powinien posiadać każdy przedsiębiorca zainteresowany dofinansowaniem w ramach nowego okresu programowania na lata 2007 – 2013.

Szkolenie zostało przewidziane na dwa dni, poprowadzi je Kamil Kipiel – doświadczony trener z zakresu funduszy unijnych, przedsiębiorczości, kreowania innowacyjności, transferu technologii oraz myślenia procesowego dla przedsiębiorców, przedstawicieli jednostek naukowych oraz NGO (Kipiel jest prezesem Zarządu Centrum Transferu Technologii Medycznych Park Technologiczny Sp. z o.o. przy KSS im. Jana Pawła II w Krakowie).

Uczestnikom zostanie przedstawiona teoretyczna wiedza o:
- czym są fundusze i zasady ich wykorzystania,
- możliwe źródła pozyskania dofinansowania,
- omówienie instytucji, które biorą udział w zarządzaniu i wdrażaniu poszczególnych programów operacyjnych,
- procedura aplikacyjna o wsparcie w ramach funduszy UE oraz omówienie podstawowych zasad jakie obowiązują na tej ścieżce,
- pomoc publiczna – podstawowe zagadnienia,
- kwalifikowalność kosztów w ramach funduszy strukturalnych.

Drugiego dnia uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności myślenia projektowego, wypełniania wniosku za pomocą „Generatora Wniosków”, który wypełnią podczas zajęć warsztatowych. Zostaną omówione także podstawowe prawa i obowiązki beneficjenta na etapie realizacji projektu, umowa o dofinansowanie projektu oraz prześledzą wykaz niezbędnych załączników do wniosku w przypadku projektów "miękkich" oraz inwestycyjnych.

Zapisy i więcej informacji można znaleźć na:
stronie internetowej: Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, oraz w Departamencie Rozwoju Przedsiębiorczości i Kształcenia Kadr MARR: tel. 012-617-66-72 oraz e-mail: szkolenia@marr.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tomek
  • Tomek
  • 11.04.2011 16:31

[url=http://www.szkolenia.eventis.pl/szkolenia-i-kursy/tematy-i-branze/unijne-szkolenia-ue]szkolenia unijne[/url]

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomek
  • Tomek
  • 11.04.2011 16:28

Dobre <a href="http://www.szkolenia.eventis.pl/szkolenia-i-kursy/tematy-i-branze/unijne-szkolenia-ue">szkolenia unijne</a> to jednak rzadkość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.