Facebook Google+ Twitter

Szkolenie EFS – ciekawe doświadczenie czy nudne odliczanie?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-26 12:48

Pan pod krawatem leje wodę o rozwoju Twoich kompetencji i wzroście efektów pracy po przebytym szkoleniu. Oglądasz 50. slajd i udajesz, że wszystko rozumiesz, choć tak naprawdę odmierzasz czas do końca zajęć. Szkolenie. Stereotyp?

Pod lupę wzięłam „Szkolenie z zarządzania firmą za pomocą systemów informatycznych” organizowane przez firmę Tide Software Sp. z o.o. Od czerwca bieżącego roku do dziś, podczas swoich cotygodniowych, weekendowych szkoleń w Serocku nad Zalewem Zegrzyńskim, firma ta odnotowała ponad 250 uczestników szkolenia ze znajomości SAP Business One. Co wpływa na zainteresowanie i planowane przedłużenie szkoleń do lutego 2011?
Ze strony www.tidesoftware.pl dowiedziałam się, że jest to projekt finansowany w 100% przez Unię Europejską. Kierowany jest do osób pracujących w mikro, małej lub średniej firmie w województwie mazowieckim i ma charakter otwarty. Co za tym idzie? Na szkolenie mogą zgłosić się pojedyncze osoby z danej firmy, pracujące na różnych stanowiskach. Jakie wynoszą doświadczenia?

„Szkolenie bardzo dobrze zorganizowane - od części merytorycznej, aż po wyżywienie i zakwaterowanie. Dużo praktyki i jasny przekaz informacji dotyczących systemu ERP to główne cechy tego szkolenia. Dodatkową zaletą są imienne certyfikaty dla każdego uczestnika. Dzięki dofinansowaniu z UE jest całkowicie darmowe.”
Paweł Nowicki, właściciel mikro firmy

„Możliwość rozwoju i poznania programu SAP były moją motywacją, aby zgłosić się samodzielnie na to szkolenie. Dzięki miłej atmosferze
i charyzmatycznym szkoleniowcom, udzielających nam przydatnych wskazówek co do obsługi programu, wszystko wypadło sprawnie i nie było w tym monotonii. Po szkoleniu mam możliwość korzystania z platformy e-learningowej.”

Joanna Ślesicka, księgowa w średniej firmie

Szkolenie ma formę laboratoryjną i każdy z uczestników pracuje przy własnym stanowisku komputerowym w grupie 10 osób, pod nadzorem dwóch trenerów. W celu osiągnięcia wysokiej skuteczności przekazywanej wiedzy, trenerzy stawiają nacisk na prowadzenie zajęć praktycznych.

„Celem szkolenia jest uzmysłowienie użytkownikom jak pomocne potrafią być systemy informatyczne w codziennej pracy, a zarazem uwidocznienie oszczędności czasu jaka się z tym wiąże. Tematyka szkolenia dotyczy zarządzania procesem realizacji sprzedaży, zaopatrzenia i pozyskiwania klienta. Każdy z uczestników otrzymuje niezbędne narzędzia pozwalające wczuć się w rolę przeciętnego Kowalskiego – pracownika firmy handlowej, który na co dzień boryka się z różnorodnymi wyzwaniami zawodowymi. Jednocześnie przekonuje się, że „nie taki diabeł straszny jak go malują” i w mgnieniu oka zmienia się spojrzenie na system informatyczny.”
Sebastian Sitarski, trener SAP Business One

Przykład ten udowadnia, że szkolenie nie musi być traktowane jak „szkoła przetrwania”, a powodzenie jego skuteczności jest ściśle związane z odpowiednim nastawieniem uczestników, jak i prowadzących. Rekrutacja na szkolenia nadal trwa na stronie www.tidesoftware.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ak
  • ak
  • 25.12.2010 22:28

Szkolenia wyglądaja różnie, więc warto zadbać o przeprowadzenie ewaluacji - polega ona na ocenie jego efektywności przez niezależny podmiot naukowy typu IAKG. Polecam takie rozwiązanie

Komentarz został ukrytyrozwiń
PP
  • PP
  • 07.12.2010 20:37

Uczestniczyłem w tym szkoleniu, polecam każdemu... ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.