Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10857 miejsce

Szkolenie lolitek

Organizuje się już w naszym kraju kolonie dla dziewczynek ze szkoły podstawowej, na których dzieci wtajemniczane są w arkana makijażu, fryzury, poruszania się na wybiegu.

Obejrzałam wczorajsza "Uwagę” i przyznam się - zatelepało mną solidnie. Otóż organizuje się już w naszym kraju kolonie dla dziewczynek ze szkoły podstawowej, na których dzieci wtajemniczane są w arkana makijażu, fryzury, poruszania się na wybiegu, prezentowania kiecek, a również - o zgrozo - chodzenia na obcasach!

Jedna z organizatorek takiej kolonii powiada: "Spełniają swoje marzenia... Po raz pierwszy mają kontakt z prawdziwą fryzjerką czy kosmetyczką, po raz pierwszy robią sobie profesjonalny makijaż, po raz pierwszy malują paznokcie. Ale uświadamiamy dziewczynkom, aby nie przyspieszały czasu, że na makijaż i fryzury przyjdzie jeszcze czas."

Po raz pierwszy! Można domniemywać więc, że biedactwa nie mogły do tej pory, w swym kilkunastoletnim życiu realizować takich właśnie marzeń i trzeba, aby stare, zwane zapewne biznesłomenkami cwaniary, organizowały im wreszcie szkolenie "jak wyglądać na trzydziestkę, mając lat naście".

Uświadomienie dziewczynkom, że na to wszystko jeszcze przyjdzie czas, jest już w tej sytuacji pustym sloganem i pseudo-pedagogicznym wybiegiem, aby usprawiedliwić przygotowywanie dzieci do jak najszybszego uczestniczenia w targowisku próżności i wyścigu szczurzyc do "kariery" na rynku damsko-męskim.

Przyzwalają na to rzecz jasna mamuśki, które najprawdopodobniej przy pomocy swoich małych, kochanych córeczek(najpiękniejszych w świecie) będą realizować swoje własne, nie spełnione marzenia o wielkim świecie i aplauzie publiczności siedzącej na pokazach mody. Takim wybiegiem kończy się kursokolonia: mniej lub bardziej wypindrzone lolitki usiłują wypinać miejsce pod przyszły silikonowy biust, kręcą ósemki(!) chudymi pośladkami, przekrzywiają "seksownym", podpatrzonym ruchem biodra i robią to wszystko kuśtykając karykaturalnie w butach na wysokich obcasach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (59):

Sortuj komentarze:

Cóz, ja mieszkam poza krajem i kazdego dnia wychodzac na ulice naszego miasteczka, z przerazeniem obserwuje to, co dzieje sie tu, juz nie na kursach czy koloniach dla "Lolitek". Tu, dziecko, bo inaczej nie potrafie nazwac dziewczat w wieku 12-14 lat, wychodzi na popoludniowy, niedzielny spacer z kolezankami w: dziesieciocentymetrowej spodnicze, topiku pod "biustem" i na dwunasto centymetrowych obcasach, w makijazu ktory ja bym sobie zrobila moooozee na hallowin.
Dyskoteki dla tejze mlodziezy, otwarte sa od 16 tej, ale wymog jest nastepujacy: na plaskim obcasie nie wejdziesz!
Nie wspomne juz o tym, ze idac na szczepienie z takim 12 to letnin dzieckiem, pierwsze pytanie jakie slyszymy jest: czy nie jest w ciazy? Scina z nog!!
Wydaje mi sie, ze z jednej strony to mamy, ktore spelniaja swoje niespelnione marzenia, a zdrugiej "brak" rodzicow, ktorzy zajeci sa robieniem kasy!
Swietny temat, moze uswiadomin nam choc troche to, ze nasze dzieci, sa przedewszystkim dzecmi, ktore potrzebuja naszej uwagi i dziecinstwa! Ja kochalam lalki i nie Barbie, tylko te zwyczajne, szmaciane a mimo to nauczylam sie chodzic na obcasach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kapitalny artykuł tak w formie, jak w treści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wcześniej wchodzimy w dorosłe życie, zachłanniej poznajemy jego smaki i później z niego odchodzimy. Dopasowujemy się do tempa dyktowanego nam przez rozwoj cywilizacji.
Jeśli zmiany następują w zgodzie z normami moralnymi i społecznymi, są do zaakceptowania. Zaburzenie tego porządku, zwłaszcza u tak młodych osób, powoduje szkody fizyczne i moralne,
a te godne są napiętnowania.
Autorce *6 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autorka pisze "Każda z nas nosiła, lub nosi wysokie obcasy" - hehe, nie każda ;) Jest takie "branżowe" przysłowie - Po czym się poznaje lesbijkę? Po wygodnych butach <lol> Może to i żarcik, ale jeśli go pogłębić, morał z niego taki: kobieta, która nie widzi konieczności podobania się (w sense seksualnym) płci przeciwnej, nie musi się katować obcasami, turniurami, gorsetami, skrępowanymi stopami, żelaznymi obręczami na szyi itp, itd. Nie uważacie, drodzy Państwo, że coś z tym światem jest nie tak, skoro kobiety, chcąc podnieść swoją atrakcyjność seksualną, muszą deformować ciała w tak straszny sposób? I to chyba w każdej kuturze - chociaż w każdej inaczej. to, co u nas atrakcyjne, innym wydaje się szpetne, i na odwrót, więc to tylko kwestia "mody", a nie jakichś ogólnie akceptowanych kanonów piękna. Czy ktoś z obecnych Panów potrafi mi wyjaśnić, dlaczego w Europie kręcą was szpilki, a Waszych braci z Afryki równie mocno kręcą żelazne kołnierze?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grażyno :)
Tekst Jadwigi, masz rację, że "nie dotyczy różowych kwiatuszków", ale w moim odczuciu nie dotyczy też bezpośrednio dzieci, tylko traktuje o błędach wychowawczych bezmyślnych rodziców i tego skutkach.
Ja wiem, o czym pisze p. Sen i wiem, że ma rację - tylko tą racją uderza w ludzi, którzy nie popierają takich zjawisk, demonstracyjnie wykazując tym brak wolności słowa, a gdzie Jego tolerancja wolności słowa, kiedy Komuś przeciwnemu takim zjawiskom, chce podać namiary do lolitek (Komentarz został usunięty! Powód usunięcia: Rozdz. III pkt 19 regulaminu W24
2010-08-11 13:38:12), ironizując nie w temacie, bo zarzut stawia nie zjawisku, które należy potępić, ale drwi z tego, że ktoś z tego zjawiska nie korzysta, jakby z tego powodu miał być głupszym od tego, kto może pochwalić się namiarami na lolitki.
Zjawisko potrzebuje ostrych słów krytyki, ale przecież nie drwiny z tych, którzy zjawiska tego nie popierają, a to właśnie uczynił p. Sen. Przeprosin i ja od tego Pana nie oczekuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst , jak zaznaczyłam w zajawce - napisałam po obejrzeniu materiału telewizyjnego.
podaję:http://uwaga.onet.pl/36034,news,,kolonie_na_obcasach,reportaz.html


Specjalny nacisk połozyłam na opłakane skutki noszenia wysokich obcasów, przez osoby zbyt młode.
Jesli chodzi o tytuł: proste skojarzenie ze znaną powieścią Nabokova:
http://www.miejski.pl/slowo-lolitka
Lolitka - "Bardzo młoda lub niepełnoletnia kobieta, potrafiąca wykorzystać swoje wdzięki i umiejętnie okręcić sobie wokół palca mężczyzn."

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.miejski.pl/slowo-lolitka
Lolitka - "Bardzo młoda lub niepełnoletnia kobieta, potrafiąca wykorzystać swoje wdzięki i umiejętnie okręcić sobie wokół palca mężczyzn."

Komentarz został ukrytyrozwiń

A Paulo Coelho napisał kiedyś ( cytują swojego znajomego ) tak : Co jest najśmieszniejsze w ludziach:

Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadziu, brawo za nagłaśnianie problemu. Tytuł może złagodziłabym znakiem zapytania. Pod moim artykułem link były głosy nazywające zjawisko "rwaniem włosów na siłę", a według mnie to się wpisuje w całokształt dziecięcego modelu życia, który niestety się upowszechnia. A tu jeszcze dorośli, o zgrozo! pomagają. Widywałam mamuśki przyprowadzające do szkoły dziewczynki w klapeczkach na obcasikach...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.08.2010 15:16

Zjawisko jest tak samo szkodliwe - jedno i drugie niszczy zdrowie, z tym ze narkotyki, alkohol i papierosy w szybszym tempie.
Badania przeprowadzone w 2008 roku wśród polskiej młodzieży szkolnej dowodzą, że ponad 75% dzieci ma problemy z kręgosłupem. Nie powiesz mi Tomaszu, ze organizatorki zachęciwszy młode dziewczyny nowym wizerunkiem i "lepszym" światem" są w stanie pouczyć te dzieci, ze na to mają jeszcze czas. Analogia....... I na jedno i na drugie jest zdecydowanie za wcześnie.
Działania tych kolonii uważam wręcz za szkodliwe społecznie, a taka działalność na szczęście jest jeszcze w Polsce zabroniona. Znasz zapewne określenie z kodeksu postępowania karnego: "społeczna szkodliwość czynu". Nie na wszystkim można robić biznes. Ja nigdy bym się nie pokusił. Wolałbym chleb i wodę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.