Facebook Google+ Twitter

Szkolenie nauczycieli terapeutów

Coraz więcej uczniów wymaga dodatkowej pomocy w osiągnięciu minimum wiedzy i umiejętności przewidzianych programem. Oświata stara się im dopomóc organizując zajęcia terapii pedagogicznej. Są sposoby, aby terapia nie była nudna.

 / Fot. Darek SzczecinaWe wtorek w sopockiej Szkole Podstawowej nr 9 odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Warsztaty dla kreatywnych terapeutów”. Projekt realizowany jest we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 8 w Sopocie. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele z Sopotu i Gdańska oraz studenci pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego.

Tematem wiodącym warsztatów było zastosowanie popularnych gier towarzyskich w procesie dydaktycznym i terapeutycznym. Uczestnicy warsztatu mieli możliwość poznania szeregu gier, które w dużym stopniu mogą wspierać działania terapeutów pedagogicznych.

Spotkanie prowadziła pedagog, która na co dzień w pracy z dziećmi korzysta z gier, nie tylko tych ze słowem „edukacyjna” w nazwie. Gra, nie samotna przy komputerze, ale w realu z rówieśnikami wnosi bardzo wiele w kształtowaniu prawidłowych postaw w relacjach społecznych. Gracz ma szansę odnieść sukces i podnieść swoją samoocenę, ale także zdarzają się przegrane. Musi więc nauczyć się radzić w trudnych, stresujących sytuacjach oraz zmierzyć się z porażką. Tego dziecko nie nauczy się czytając książki lub siedząc w szkolnej ławce.


Podczas spotkania panowała miła atmosfera, a wspólne wypróbowanie gier wzbudzało u nauczycieli wiele radości. Przedstawione na spotkaniu gry wyrabiają wiele pozytywnych cech, które powinna kształtować współczesna szkoła. Podnoszenie poziomu koncentracji uwagi i spostrzegawczości, ćwiczenie analizatora wzrokowego, szybkości reakcji, poznawanie sposobów radzenia sobie z frustracją oraz wdrażanie do przestrzegania reguł - to tylko niektóre cele terapeutyczne realizowane podczas zajęć z grami, których nie osiągniemy siedząc tylko nad zeszytami ćwiczeń. Z tematyką spotkania szczegółowo można zapoznać się na stronie internetowej warsztatów www.warsztaty.pedagog.edu.pl.

Następne spotkanie w ramach programu odbędzie się w maju w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 w Sopocie. Planowane jest kontynuowanie programu w przyszłym roku szkolnym.

Obejrzyj galerię zdjęć ze spotkania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.