Facebook Google+ Twitter

"Szkolne kadry" - dziś mija termin nadsyłania filmów

Dziś - 31 maja - mija termin przyjmowania prac w naszym filmowym konkursie "Szkolne kadry". To konkurs na krótki film, będący reklamówką Waszej szkoły. Waszej, czyli tej, do której chodzicie. Także tej, w której uczą się Wasze dzieci.

Nadesłane filmy. / Fot. Tomasz KowalskiPo co ów konkurs? Otóż filmy na niego nadsyłane powinny pokazać, ile ciekawych rzeczy dzieje się w szkole, jak interesujący ludzie do niej chodzą i jak świetni nauczyciele w niej uczą. Jeśli mieliście szczęście trafić do takiej właśnie szkoły, ten konkurs jest dla Was. Nakręćcie film; dzięki niemu pochwalcie się swoją szkołą, w ten sposób zachęćcie też innych, by do niej trafili. Wasze prace wideo zostaną opublikowane w internecie, a autorzy najlepszych filmów otrzymają nagrody.

Jaki przyświeca nam cel? Dajemy szansę na pokazanie, że kamera w szkole nie musi kojarzyć się wyłącznie z nakręconymi za jej pomocą scenami okrucieństwa, wybryków, itp. Wierzymy, że polska szkoła to miejsce powstawania wartościowych przedsięwzięć, gdzie dużo się dzieje. A co chcemy osiągnąć? Uczniom proponujemy projekt, pozwalający realizować twórcze pasje, a szkołom dajemy szansę na promocję. Bardzo pożądaną w okresie rekrutacji, jak i po tym okresie.

Organizatorami konkursu są: gazeta internetowa Wiadomości24.pl i Stowarzyszenie Dziennikarzy Obywatelskich. Patronat nad konkursem objęło Biuro Edukacji m. st. Warszawy. W konkursie mogą brać udział filmy nakręcone przez uczniów gimnazjów i szkół średnich, których prace wideo będą ukazywały wydarzenia z życia ich szkoły. Aby zgłosić film do konkursu, należy dostarczyć go w formie zapisu cyfrowego, na płycie DVD lub CD-ROM (w jednym z formatów: divx, mov, avi, mpeg, mpg, mp4, wmv), najpóźniej do dnia 31.05.2007 (tego dnia filmy muszą dotrzeć do organizatora) wraz z wypełnioną czytelnie i podpisaną przez twórców filmu kartą zgłoszenia i podpisanym regulaminem. Adres: Polskapresse -Wiadomości24.pl, ul. Lewartowskiego 6, 00-190 Warszawa.

Maksymalny, dopuszczalny czas trwania filmu konkursowego to 3 minuty. Zgłaszany do konkursu film musi być zrealizowany po 01.01.2007 roku i zawierać wyraźne odniesienia do tego, co dotyczy jednej tylko szkoły. Prace, spełniające kryteria określone w regulaminie, zostaną zakwalifikowane przez komisję powołaną przez Organizatora. Filmy, które przejdą przez selekcję, będą ocenione i nagrodzone przez Jury. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 8 czerwca.

Kontakt: Tomasz Kowalski
e-mail: t.kowalski@wiadomosci24.pl
tel. 502-499-617Regulamin konkursu filmowego "Szkolne kadry"1. Organizatorzy

Organizatorami konkursu są: gazeta internetowa Wiadomości24.pl i Stowarzyszenie Dziennikarzy Obywatelskich. Konkurs odbywa się pod patronatem Biura Edukacji miasta stołecznego Warszawy.

2. Warunki uczestnictwa

W konkursie mogą brać udział uczniowie gimnazjów i szkół średnich z całej Polski , których filmy wideo będą ukazywały wydarzenia z życia szkoły.

3. Zgaszanie filmów do konkursu

a) Aby zgłosić wybrany film do konkursu należy dostarczyć najpóźniej do dnia 31 maja 2007 roku (tego dnia filmy muszą dotrzeć do organizatora):
- Kopię filmu w formie cyfrowej na płycie DVD lub CD-ROM, w jednym z formatów: divx, mov, avi, mpeg, mpg, mp4, wmv.
- Wypełnioną czytelnie i podpisaną przez twórcę filmu kartę zgłoszenia wraz z podpisanym regulaminem.
b) Maksymalny, dopuszczalny czas trwania filmu konkursowego to 3 minuty.
Zgłaszany do konkursu film musi być zrealizowany po 01.01.2007 roku i zawierać wyraźne odniesienia do tego, co dotyczy jednej tylko szkoły.
c) Filmy, wraz z podpisaną kartą zgłoszenia i regulaminem, należy nadesłać lub dostarczyć osobiście pod adres:
Wiadomości24.pl
ul. Lewartowskiego 6
00-190 Warszawa
z dopiskiem: "Szkolne kadry"
d) Każdy realizator bądź zespół uczniów realizujących film, zwany dalej twórcą, może zgłosić do konkursu jedną swą produkcję.
e)
Nadesłany film bez dołączonej, podpisanej karty zgłoszenia i regulaminu nie zostanie przyjęty do konkursu.

4. Prawa autorskie

a) Zgłaszając film, twórca oświadcza, że jest właścicielem praw autorskich do nadesłanego filmu.
b) Twórca zgadza się na publikowanie i odtwarzanie filmu przez organizatorów konkursu na wszelkich polach eksploatacji.
c) Twórca oświadcza, że nie będzie rościł praw do wynagrodzenia z tytułu wykorzystania zrealizowanego przez niego filmu na wszelkich polach eksploatacji.

5. Selekcja filmów

a) Prace, spełniające kryteria, opisane w punktach 3, 4 i 5
zostaną wybrane przez komisję kwalifikacyjną powołaną przez Organizatora. W specjalnych przypadkach komisja może odstąpić od niektórych kryteriów.
b) 15 filmów, wybranych do finału konkursu, zostanie ocenionych przez Jury.
c) Jury przyzna jedną nagodę główną i dwa wyróżnienia. Możliwe będzie również przyznanie nagród przez sponsorów, bądź w drodze głosowania internetowego.
d) Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 8 czerwca.

6. Uwagi końcowe

a) Wszystkie prace konkursowe zgłoszone na nośnikach CD-ROM i DVD, pozostają w archiwum organizatorów konkursu.
b) Zgłoszony do konkursu nośnik CD-ROM lub DVD na którym zmieszczona została praca konkursowa staje się własnością Organizatora.
c) Organizator może odmówić przyjęcia pracy konkursowej lub wycofać ją z konkursu.


Karta zgłoszenia.

Karta zgłoszenia do konkursu musi zawierać imiona i nazwiska twórców filmu, ich czytelne podpisy, nazwę i adres szkoły, której dotyczy film oraz tytuł filmu. Można to zawrzeć na odręcznie wypisanej kartce papieru.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Nie czekajcie, przyślijcie swoje filmy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

link e_dziennikarzy_21893.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pisał o tym Andrzej Zaranek. Niejednokrotnie. Zajrzyj, proszę, do jego tekstów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.04.2007 19:25

Stowarzyszenie Dziennikarzy Obywatelskich? A coz to za twor? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.