Facebook Google+ Twitter

Szkolne koła Caritas - nauka pomagania innym

Ponad tona żywności oraz nowa odzież trafiła do najbardziej potrzebujących rodzin poprzez sieć Szkolnych Kół Caritas działających w powiecie mrągowskim. Wśród paczek żywnościowych znalazły się także leki.

 / Fot. Vangelis Thomaidis - www.sxc.hu (standard restrictions)Szkolne Koła Caritas działające w placówkach oświatowych w Mrągowie, Marcinkowie i Starych Kiełbonkach przekazały najuboższym 1 320 kg żywności - głównie cukru, mąki, kaszy, mleka, makaronu i płatków kukurydzianych. Oprócz tego przekazano 600 sztuk syropów prawoślazowych na kaszel. To nie pierwsza taka pomoc w mrągowskim powiecie, którą świadczą SKC. 11 grudnia Jarosław Gałęzowski, Społeczny Pełnomocnik Starosty ds. Współpracy z Jednostkami Sektora NGO przekazał kołom nową odzież dla dzieci. Produkty te pozyskano z Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

Szkolne Koła Caritas na terenie powiatu mrągowskiego istnieją w czterech szkołach: Zespole Szkół nr 1 w Mrągowie, Zespole Szkół Zawodowych w Mrągowie, Zespole Szkół w Marcinkowie i w Szkole Podstawowej w Starych Kiełbonkach. Ich utworzenie poprzedziło spotkanie w Starostwie Powiatowym w Mrągowie, na których uzgodniono zakres działań. Koła mają zająć się nie tylko niesieniem pomocy ale także edukacją młodych ludzi m.in. w zakresie działalności na rzecz drugiego człowieka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.