Facebook Google+ Twitter

Szkolne reality show

Pamiętacie „Nianię w Nowym roku”? Książka Nicoli Kraus i Emmy McLaughlin stała się międzynarodowym bestsellerem, podobnie jak nakręcony na jej podstawie film z Scarlett Johansson w roli głównej. Teraz autorzy powracają z nową powieścią.

„Reality show” jest historią kilku uczniów z klasy maturalnej w Hampton Beach w Nowym Jorku. Jesse (główna bohaterka) oraz jej szkolni koledzy prowadzą typowe dla nastolatków życie, mierząc się ze zwyczajnymi problemami – wyborem studiów, szkolnymi miłościami i przyjaźniami. Jednak pewnego dnia ich życie się komplikuje. Popularna stacja telewizyjna XTV chce bowiem nakręcić reality show o życiu nastolatków. Jesse, wbrew swojej woli, zostaje obsadzona w głównej roli wraz ze swoimi szkolnymi wrogami, a z pominięciem jej najlepszej przyjaciółki.

Okładka najnowszej powieści Nicoli Kraus i Emmy McLaughlin. / Fot. Wydawnictwo ZnakSzybko okazuje się, że prawdziwe życie nastolatków nie sprzedaje się zbyt dobrze, życie aktorów przeradza się w teatr kukiełek, którymi steruje XTV. Co stanie się z naruszonymi przyjaźniami, czy wrogowie znajdą wspólny język, jak bardzo można się poświęcić, by dostać się na wymarzone studia? Jak daleko posuną się media, by poprawić słupki oglądalności i sprzedać swój produkt? Czy Jesse odbuduje swoje prawdziwe życie? To wszystko odnajdziecie w książce „Reality show”

Powieść duetu Kraus&McLaughlin jest typowym przykładem lekkiej książki dla młodzieży i ciut starszych, dla wszystkich, którzy chcą odpocząć od własnej rzeczywistości, ale nie w bezmyślny sposób. Bo choć jest to książka przyjemna, kryje w sobie prawdy na temat przyjaźni, miłości i brutalnych praw kierujących mediami. Narracja z punktu widzenia 18-letniej Jesse, prosty, naturalny język, szczegółowe opisy ubioru i otoczenia –to wszystko może świadczyć o tym, że książka powstała jakby wprost pod ekranizację. Czyżby autorzy byli tak pewni sukcesu?

W porównaniu do „Niani w Nowym Jorku” ta książka wypada jednak blado. Czegoś mi w niej brakło, fabuła jakoś mnie nie wciągnęła. I choć znajdziemy tu wszystkie potrzebne elementy powieści – intryga, miłość, utracona przyjaźń, to jednak nie jest materiał na bestseller.

Reality show (The Real Real)
Emma McLaughlin,
Nicola Kraus
Tłumaczenie: Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-240-1304-3
Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska
Rok wydania: 2010
Format: 136x205
Ilość stron: 288
Wydawnictwo: Znak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.