Facebook Google+ Twitter

Szkołolandia czeka na sześciolatki

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-02-18 16:16

Już w marcu ruszą zapisy sześciolatków do szkół podstawowych w Śródmieściu. Z tej okazji władze dzielnicy przygotowały sobotnie spotkanie pod nazwą Szkołolandia. Przez trzy godziny rodzice będą mogli zapoznać się z ofertą podstawówek, porozmawiać z ekspertami i sprawdzić, czy dziecko może pójść do pierwszej klasy, czy do oddziału przedszkolnego. Podobne spotkania organizują też Targówek i Wola.

 / Fot. Marcin Obara PolskaW tym roku szkolnym w szkołach jest 700 sześciolatków. Przewidujemy, że w przyszłym będzie ich 750-800. Ilość dzieci wzrasta ze względu na wyż demograficzny - mówi Andrzej Wyrozembski, naczelnik wydziału oświaty dzielnicy. Dlatego władze dzielnicy postanowiły zorganizować spotkanie, podczas którego rodzice będą mogli zapoznać się z ofertą 14 śródmiejskich szkół, a przede wszystkim z ich doświadczeniami tegorocznymi.

Szkołolandia odbędzie się w najbliższą sobotę w godz. 10-13 w Szkole Podstawowej nr 220 (al. Jana Pawła II 18 a). - Na miejscu będą również eksperci od uzdolnień czy pedagodzy. Zaplanowaliśmy również wykłady. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach diagnostycznych na podstawie, których można określić predyspozycje dziecka - mówi Wyrozembski.

Ale to nie koniec spotkań ze śródmiejskimi podstawówkami. Przez kolejne trzy tygodnie spotkania informacyjne organizowane będą również w szkołach, każdego dnia w innej. Wszystko to po to, żeby pomóc rodzicom w podjęciu decyzji o tym, gdzie skierować dzieci. Zapisy na przyszły rok szkolny ruszą w marcu. Informacje o ofercie śródmiejskich podstawówek i zapisach można znaleźć na: www.srodmiescie.edu.pl.

Już dzisiaj spotkanie dla rodziców sześciolatków organizuje Targówek. Odbędzie się o godz. 17 w szkole nr 285 (ul. Turmoncka 20). Z kolei we wtorek 23 lutego spotkanie informacyjne odbędzie się na Woli. Rodzice będą mogli porozmawiać ze specjalistami od godz. 17 w szkole nr 26 (ul. Miedziana 8).

Andrzej Rejnson

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tymczasem na Lubelszczyźnie na sześciolatków czekają szkoły, w których nie ma toalet. Dzieci muszą wychodzić na dwór, żeby skorzystać z różnego rodzaju "domków z serduszkiem". http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7567621,Dzieci_skazane_na_szkole_bez_toalet__Mamy_ich_siedem.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Temat bardzo ważny i budzący emocje w całej Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.