Facebook Google+ Twitter

Szkoły hiszpańskie walczą o równouprawnienie

Hiszpańska Andaluzja została zobligowana do zapłacenia kary za rozdzielanie uczniów pod względem płci w salach lekcyjnych.

Podział klas na żeńskie i męskie miał miejsce w dwunastu z siedemdziesięciu szkól, które istnieją w tej autonomicznej wspólnocie, przeważająca liczba z tych dwunastu placówek należy do organizacji Opus Dei.

W związku z decyzją Najwyższego Trybunału Sprawiedliwości, Rada Edukacji Andaluzji nie będzie dalej dofinansowywać tych placówek oświatowych. Decyzja ta zapadła w lutym 2012 r., ale ciągnęła się od 1999 roku!

Aktualne, podstawowe prawo hiszpańskie dotyczące edukacji brzmi "En ningun caso habra discriminación por razón de nacimiento, raza, sexo, relgion, opinion o cualquier otra condición o circunstancia personal o social", co oznacza: zakaz
"dyskryminacji ze względu na urodzenie, rasę, płeć, religię, poglądy lub inne powody czy przeszkody osobiste lub społeczne".

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.